Materiał Partnera

Właściwości techniczne aparatu Kocha NK-64-KM

Właściwości techniczne aparatu Kocha NK-64-KM

Aparat Kocha to jeden z podstawowych elementów wyposażenia laboratoriów, stacji sanitarnych i epidemiologicznych, gabinetów medycznych i weterynaryjnych oraz innych miejsc zajmujących się kontrolą lub badaniem różnego rodzaju substancji. Wykorzystywany jest do procesów pasteryzacji i sterylizacji para wodną. Poniżej przedstawiamy parametry modelu NK-64-KM.

Dezynfekcja i pasteryzacja

Pasteryzacja to technika konserwacji poprzez odpowiednie podgrzewanie. Również ma na celu zahamowanie wzrostu, zniszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych lub enzymów, ale bez wpływu na inne właściwości konserwowanego produktu, czy substancji.

Oba te procesy w większym lub mniejszym stopniu stosujemy w życiu codziennym.

Aparat Kocha NK-64-KM

Aparat Kocha służy do dezynfekcji (sterylizacji) pożywek, szkła, naczyń oraz do utylizacji materiałów po degradacji, a także do pasteryzacji (tyndalizacji). W szkółkarstwie leśnym wykorzystywany jest do dezynfekcji podłoża.

Aparaty Kocha znajdują się w ofercie sprzedaży firmy Premed, oferującej szeroki wybór aparatury precyzyjnej oraz sprzętu spawalniczego.

Znajdują zastosowanie w laboratoriach różnego rodzaju – zarówno tych medycznych i farmakologicznych, jak i weterynaryjnych oraz związanych z przemysłem biochemicznym. Wykorzystywane są w stacjach sanitarnych, a także epidemiologicznych, czy nawet w szkółkarstwie leśnym.

Procesy dezynfekcji i pasteryzacji w aparacie Kocha przebiegają przy użyciu pary wodnej.

Na aparat składają się kocioł, grzałki oraz obudowa zewnętrzna z pokrywą. W kotle znajduje się wskaźnik poziomu wody. Właśnie woda na dnie jego dnie, którą doprowadza do wrzenia system grzałek, stanowi źródło pary wodnej. Materiały poddawane dezynfekcji i pasteryzacji ustawiane są na ażurowych półkach.

Model NK-64-KM ma wymiary o wielkości 520x460x920 mm, a objętość jego komory użytkowej to 63 dm3. Wymiary wewnętrzne kotła to 400x700 mm, przez co jest on w stanie pomieścić 15 l wody. Woda doprowadzona jest do wrzenia w czasie około 35 minut.

Wyposażenie laboratorium

Aparat kocha to nie jedyne urządzenie potrzebne w pracy nad substancjami biochemicznymi. Do pełnego funkcjonowania potrzebne są także wstrząsarkii laboratoryjne oraz suszarki.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz