Materiał Partnera

Właściwości i zastosowanie gumowych mat przerostowych

Właściwości i zastosowanie gumowych mat przerostowych

Bezpieczne, wytrzymałe, funkcjonalne – tak można scharakteryzować maty przerostowe. Te ich cechy zadecydowały o tym, że z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Na ich montaż decydują się właściciele domów z ogródkiem, deweloperzy budujący duże osiedla, a także zarządcy obiektów użyteczności publicznej. Dlaczego maty przerostowe odniosły taki sukces? Co je wyróżnia?

Mata przerostowa – charakterystyka

Maty przerostowe wykonuje się z wytrzymałej gumy. Na jej powierzchni znajdują się otwory, które umożliwiają wzrost trawy. Dzięki temu mata po pewnym czasie jest praktycznie niewidoczna, a mimo tego zachowuje swoje właściwości.

Maty takie produkuje się z gumy, która jest antypoślizgowa, absorbuje wstrząsy oraz jest odporna na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych w tym deszcz oraz mróz. Można ją montować wszędzie, gdzie panuje spore natężenie ruchu pieszych. Są one solidne i wytrzymują nawet bardzo duże obciążenia. Dodatkowo przepuszczają wodę, dzięki czemu nie utrudniają utrzymania trawnika w dobrym stanie.

Montaż maty przerostowej jest niezwykle prosty i nie zajmuje dużo czasu. Ponadto może ona zostać wykorzystana nie tylko na płaskim terenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją na stromej skarpie. Mata tego typu nie wymaga także konserwacji ani specjalnych zabiegów.

Maty przerostowe mają zapewnić bezpieczeństwo na terenie, na którym zostaną zamontowane. Jednak podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę, czy mają one odpowiednie certyfikaty i czy spełniają wymagane normy. W przeciwnym razie może okazać się, że nie będą wytrzymale, a co gorsza nie spełnią swojego zadania i nie zapobiegną urazom związanymi z upadkami” – mówi ekspert z firmy MTJ-GROUP.

Gdzie sprawdzą się maty przerostowe?

Maty przerostowe można montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ich obecność jest wskazana wszędzie tam, gdzie łatwo o upadek czy potknięcie.

Sprawdzą się w miejscach i obiektach, z których często korzystają dzieci. Są nieocenione na placach zabaw. Można ją zainstalować we własnym ogrodzie na terenie, na którym znajdują się huśtawki czy drabinki. Maty takie są także idealne dla osiedlowych, miejskich placów zabaw. Są wspaniałym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa maluchom w przedszkolnych czy żłobkowych ogródkach. Ich właściwości amortyzacyjne przydadzą się także na boisku szkolnym.

Maty przerostowe zostaną też docenione przez użytkowników siłowni pod gołym niebem. W przypadku niefortunnego upadku pozwolą ustrzec się przed dotkliwą kontuzją. To samo dotyczy rekreacyjnych boisk do gry w piłkę nożną, które powinny być miejscami bezpiecznymi dla dzieci i dorosłych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz