Materiał Partnera

Właściwa opieka nad jachtem – jak go naprawić i zabezpieczyć?

Właściwa opieka nad jachtem – jak go naprawić i zabezpieczyć?

Żeglarstwo to wspaniała pasja, a własny jacht jest spełnieniem marzeń wielu miłośników spędzania czasu na wodzie. Jeśli udało nam się to marzenie spełnić, zadbajmy o to, by nasz jacht jak najdłużej nam służył. Żeby tak się stało, trzeba pamiętać o pielęgnacji, odpowiedniej konserwacji, a w razie potrzeby wykonywać drobne naprawy. Najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom, którzy będą dzielić z nami miłość do żeglarstwa.

Dbaj o marzenia

Marzenie o własnym jachcie u wielu osób pojawia się już podczas pierwszej żeglarskiej wyprawy. Droga do jego spełnienia zwykle jest dość długa – po pierwsze, nie ma sensu kupować jachtu, jeśli nie jesteśmy przekonani, czy żeglarstwo to pasja na całe życie, a po drugie, własny jacht to naprawdę spory wydatek. Dlatego, jeśli już zdecydujemy się na jego zakup, zróbmy wszystko, by jak najdłużej nam służył.

Naszą specjalnością jest kompleksowa obsługa jachtów motorowych i żaglowych. Zajmujemy się wszystkim – od najmniejszych motorówek do dużych jachtów pełnomorskich. Mamy szeroką wiedzę i doświadczenie, ale najważniejsza jest płonąca w nas pasja do żeglarstwa i innych sportów wodnych. Kierujemy się znanym od tysiąca lat powiedzeniem „navigare necesse est” – żeglowanie jest koniecznością mówi nasz ekspert Krawczyszyn Piotr Yacht Service Naprawa łodzi, serwis jachtów.

Żeby jacht był w dobrym stanie, trzeba zapewnić mu odpowiednią opiekę. Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie jachtu na zimę, a w razie konieczności naprawa kadłubów stalowych i laminowanych. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o jacht, szybko będzie wymagać on gruntownego remontu.

Remont jachtu

Po dłuższym użytkowaniu, nawet jeśli o swój jacht będziemy troskliwie dbać, niektóre jego elementy mogą wymagać naprawy. Ważne, by powierzyć ją prawdziwym ekspertom, którzy kochają i rozumieją żeglarstwo. Interwencji fachowców wymagają zawsze wszelkie uszkodzenia silników stacjonarnych i zaburtowych. Specjaliści od naprawy jachtów zajmują się też naprawą i remontami przekładni, modernizacją zespołów napędowych, naprawą układów sterownych, modernizacją takielunku i olinowania, naprawami elementów hydrauliki siłowej i instalacji elektrycznych oraz wszystkimi innymi pracami, które służą temu, by przywrócić jachtom pełną sprawność. Niewiele jest firm, które oferują kompleksową naprawę jachtów – jeśli więc uda nam się znaleźć takich fachowców, którzy dodatkowo do swojej pracy będą podchodzić z pasją, koniecznie zdecydujmy się na ich usługi, aby mieć pewność, że nasz sprzęt jest pod właściwą opieką.
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz