Materiał Partnera

Wkładki ortopedyczne najlepszym sposobem na problemy ze stopami

Wkładki ortopedyczne najlepszym sposobem na problemy ze stopami

Doskwiera ci dyskomfort związany z układem ruchu? Ból stóp, a może kolan? A może boli kręgosłup? Przyczyn może być wiele, ale czy przebadałeś swoje stopy? Płaskostopie jest jedną z przyczyn bólu w stawach skokowych, ale może oddziaływać na cały układ mięśniowo-szkieletowy, dlatego warto zdiagnozować problem i, jeśli jest taka potrzeba, wdrożyć odpowiednie leczenie.

Diagnostyka problemów ze stopami

Lekarzem, który zajmuje się problemami dotyczącymi stóp jest ortopodolog. Wykonuje on badanie stóp za pomocą metod palpacyjnych, jak również komputerowych. W razie potrzeby może także zlecić badania obrazowe za pomocą usg czy rezonansu magnetycznego, jednak zwykle badanie dotykowe stóp połączone z pedobarografią wystarcza by dobrać indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne. Przychodnia Ortopedyk w Warszawie świadczy zarówno badania ortopedyczne, jak i usługi projektowania personalizowanych wkładek ortopedycznych. Właśnie takie wkładki wykonane w oparciu o precyzyjne badanie kończyn dolnych są dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. Ważne też jest to, że są one wykonane przez specjalistów, którzy znają się nie tylko na biomechanice samej stopy, ale całego ciała oraz rozłożenia sił oddziałujących na stopę w czasie chodu.

Anatomiczne wkładki ortopedyczne dopasowane do pacjenta

Wkładki na miarę dopasowane są do konkretnego pacjenta nie tylko kształtem, ale też wykonane mogą być z materiałów różnej twardości, co umożliwia właściwe dopasowanie elementów korekcyjnych. Profesjonalne projektowanie wkładek ortopedycznych połączone z wykonaniem wkładek ortopedycznych na zamówienie zapewnia najwięcej korzyści w leczeniu różnych zaburzeń budowy stopy, nie tylko płaskostopia. Najmłodsi pacjenci korzystają z wkładek ortopedycznych dla dzieci, dla osób cierpiących na płaskostopie wykonywane są wkładki supinujące, dużą ulgę przynoszą wkładki na haluksy albo wkładki na ostrogi piętowe, nie tylko odciążając najbardziej narażone miejsca na stopie, ale również korygując zniekształcenia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz