Materiał Partnera

Wkładki ortopedyczne

Wkładki ortopedyczne

Indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne to wysoce specjalistyczne wyroby medyczne, które pomagają w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Ważne jest, aby tego typu produkty były łatwo dostępne, odznaczały się wysoką jakością, przystępną ceną, a także wykonane były w stosunkowo krótkim czasie. Istotne znaczenie ma korzystanie z usług zakładów ortopedycznych, które posiadają doświadczoną i wysoce wykwalifikowaną kadrę.

Zakłady Ortopedyczne im. Wacława Omiotka w Warszawie przy ul. Kajki 28 w swojej ofercie posiadają trzy rodzaje wkładek ortopedycznych, wykonywanych indywidualnie według pobranej miary.

Wkładki komputerowe CAD/CAM

Proces produkcji wkładek ortopedycznych metodą CAD/CAM odbywa się w kilku etapach. Rozpoczyna się od wywiadu i badania klinicznego pacjenta. Następnie, przy użyciu specjalistycznych urządzeń badane są obciążenia statyczne oraz przebieg cyklu chodu. Metoda ta pozwala na wykonanie precyzyjnego projektu wkładek, które są następnie frezowane w technologii CNC. Tego typu zaopatrzenie jest szczególnie polecane pacjentom cierpiącym na zespół stopy cukrzycowej oraz zmiany kostno-stawowe stóp np. płaskostopie poprzeczne czy podłużne. Również sportowcy zaczęli doceniać zalety wkładek CAD/CAM, które coraz częściej stają się nieodzownym wyposażeniem ich obuwia.

Wkładki na najcięższe schorzenia

W przypadku najpoważniejszych schorzeń, najskuteczniejszym rodzajem wkładek są te wykonywane na podstawie miary gipsowej. Miarę pobiera się poprzez odciśnięcie stóp w specjalnej piance. Następnie tworzony jest gipsowy model stopy, co czyni tą metodę najbardziej precyzyjną. Do ich produkcji wykorzystuje się tworzywa o różnym stopniu twardości.

Wkładki termoplastyczne

Proces produkcji wkładek termoplastycznych rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem i wykonania pomiaru obciążenia stóp na plantografie. Na tej podstawie technik może dokładnie zaplanować rozmieszczenie elementów korygujących oraz zaprojektować indywidualne wkładki ortopedyczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz