Materiał Partnera

Wizyta w gabinecie weterynaryjnym

Wizyta w gabinecie weterynaryjnym

Dla każdego zwierzęcia wizyta u weterynarza jest trudnym przeżyciem. Już na sam widok, a niekiedy nawet na dźwięk słowa „weterynarz” nasz pies dostaje paraliżu. Ale odwiedzin w lecznicy nie da się uniknąć. Mając zwierzaka i dbając o jego zdrowie musisz liczyć się z wizytami w tym miejscu. Jeśli lekarz będzie miał dobre podejście, tak jak weterynarze ze Specjalistycznego Centrum Weterynaryjnego Lek. Wet. Stanisław Firlik z Opola, a twój pupil się do niego przekona, kolejne wizyty nie będą dla niego tak stresujące.

Pierwsza wizyta

Idąc ze szczeniakiem na pierwszą wizytę musisz go do tego odpowiednio przygotować. Pamiętaj, że mały pies nie jest nieświadomym zwierzęciem, tak samo, jak nie mocnej, jak dorosły osobnik odczuwa stres. Zawsze miej ze sobą jakiś smakołyk. Obroża, szelki, smycz i kaganiec to obowiązkowe akcesoria podczas wizyty u weterynarza. Szczeniak musi się do nich przyzwyczaić, by podczas badania nie było problemu z ich założeniem. Nie karć psiaka, gdy coś zbroi. Robi to raczej pod wpływem emocji i przebywania w nieznanym miejscu. Daj weterynarzowi robić swoje. Szczeniak musi zostać dokładnie zbadane. Weterynarz wykona wszelkie niezbędne szczepienia, sprawdzi łapy, uszy, oczy i uzębienie. Nie możesz zapomnieć, by przed szczepieniem odrobaczyć malucha.

Regularne odwiedziny w lecznicy

Zabieraj swojego psa do weterynarza regularnie. Przede wszystkim pamiętaj, by co roku zaczepić go przeciw wściekliźnie oraz wszystkim chorobom zakaźnym. Zadbaj o to, by klinika, do której uczęszczacie, miała odpowiednie wyposażenie i kompleksową ofertę. Żeby bez problemu można było zrobić psu badanie RTG i USG, wysterylizować czy wykastrować zwierzaka, by na miejscu były wykonywane wszelkie zabiegi chirurgiczne i ortopedyczne, a nawet zabiegi plastyczne. Chodzi o to, żeby w razie jakichkolwiek wydarzeń związanych ze zdrowiem i życiem twojego psiaka nie trzeba było szukać innego gabinetu. Sprawdź, czy wasza klinika weterynaryjna posiada możliwość dojazdu do domu i czy działa przy niej pogotowie weterynaryjne. Czy istnieje możliwość zapisania zwierzęcia na konkretną godzinę. Niektóre zwierzęta stresują się bardziej w zatłoczonych pomieszczeniach i mogą stać się agresywne. By tego uniknąć dobrze by było pójść do lekarza o określonej wcześniej porze.

Jeżeli planujesz z psem wyprawę za granicę, dobrze by poddać go chipowaniu i wyrobić mu paszport, który jest wymagany w wielu krajach (np. Norwegii). Specjalistyczne Centrum Weterynaryjne Lek. Wet. Stanisław Firlik zajmuje się zarówno chipowaniem i wydawaniem paszportów dla zwierząt.

Regularne wizyty u weterynarza pozwolą twojemu psu przyzwyczaić się do nich. Dzięki nim również weterynarz przyzwyczai się do twojego pupila, pozna lepiej go i jego potrzeby.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz