Materiał Partnera

Wiza – do odwiedzenia jakich krajów jest niezbędna?

Wiza – do odwiedzenia jakich krajów jest niezbędna?

Turystyka jest branżą, która nieustannie się rozwija – poszczególne biura turystyczne oferują wycieczki nawet do odległych, egzotycznych krajów. W niektórych z nich obowiązuje wiza, czyli zezwolenie udzielane na piśmie, które uprawnia do przekroczenia granicy danego państwa lub pobytu na jego terenie. Jej uzyskanie wiąże się niekiedy z koniecznością dopełnienia wielu formalności, dlatego warto zlecić to profesjonalistom. Odwiedzenie jakich krajów wymaga posiadania wizy i jak można ją zdobyć?

Różne rodzaje wizy

Zezwolenie na pobyt czy przekroczenie granicy konkretnego kraju wykorzystywane jest bardzo często podczas podróżowania. Odwiedzenie egzotycznego państwa w większości przypadków wymaga posiadania wizy. Co zrobić, żeby zdobyć wizę? Należy zgromadzić potrzebne dokumenty – voucher (firma turystyczna, która działa legalnie i posiada aktualny numer referencyjny, wydaje go turyście), paszport, zdjęcia oraz prawidłowo wypełniony wniosek. Sporządzenie takiego wniosku może okazać się nieco problematyczne, dlatego warto w tym celu zapewnić sobie wsparcie profesjonalistów. Firma BP Centrum świadczy usługi związane z pośrednictwem wizowym, pozyskując pozwolenia dla turystów i nie tylko. Sporo osób chce też uzyskać wizę ze względu na emigrację zarobkową czy konieczność wykonywania pracy na terenie innego państwa. W takim wypadku należy posiadać wizę pracowniczą. Jej uzyskanie dodatkowo może się wiązać z koniecznością wykonania specjalistycznych badań lekarskich. Nierzadko dotyczą one obecności wirusa HIV/AIDS. Warto pamiętać, że złożenie wniosku o wizę to także koszty. Cena uzależniona jest od trybu, w jakim ma zostać on rozpatrzony, oraz od ustaleń danego państwa.

Najważniejsze kraje wymagające wizy

Jednym z popularnych kierunków wśród turystów, a także osób szukających pracy za granicą są Stany Zjednoczone. Każdy obywatel obcego państwa musi uzyskać wizę, by przebywać na terenie USA legalnie. Co ciekawe, wydany dokument wcale nie zapewnia wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Wiza daje jedynie możliwość starania się o wjazd na amerykańskim przejściu granicznym, na którym to urzędnik wydaje ostateczną decyzję w tej kwestii. Wiza jest też niezbędna do odwiedzenia Rosji czy Chin. Wizyta w którymkolwiek z tych największych krajów świata wiąże się zatem z koniecznością uzyskania pisemnego zezwolenia na przekroczenie granicy lub pobyt na terenie danego państwa. Jego uzyskanie dobrze jest zlecić profesjonalistom ze specjalnego biura świadczącego usługi pośrednictwa wizowego, które będzie w stanie rzetelnie i prawidłowo dopełnić wszystkich formalności. Bez wizy nie jest możliwe także legalne przedostanie się do Indii, Kuby czy Wietnamu. Niezależnie więc od celu podróży – czy są to sprawy biznesowe, prywatne, zawodowe czy turystyczne – warto dowiedzieć się czym prędzej, czy dany kraj wymaga posiadania wizy.

Opracowanie:
Katowice, Rynek 12 lok. p.101
tel. 32 258 89 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz