Materiał Partnera

Witraże i nietypowe formy witrażowe w pracowni Roberta Rodeckiego

Witraże i nietypowe formy witrażowe w pracowni Roberta Rodeckiego

Okno to jeden z najważniejszych elementów każdego obiektu użytkowego. W wielu miejscach istotne jest jego ozdobienie w sposób niepowtarzalny – świetnie nadają się w tym celu wyjątkowe wypełnienia, czyli witraże. Ich wykonanie to jednak skomplikowana praca, którą zająć mogą się wyłącznie specjaliści, tacy jak np. prowadzący własną pracownię Robert Rodecki. Jakie witraże i nietypowe formy oferuje on swoim klientom?

Różne techniki

Witraże wykonywane metodą klasyczną to ozdoby składające się z dopasowanych do siebie fragmentów kolorowego szkła, które wprawia się w ramki wykonane z ołowiu. Tego typu wypełnienie okien jest w stanie zrealizować pracownia witraży Roberta Rodeckiego, w której doświadczenie, wiedza i niezwykłe umiejętności łączą się z pełnym profesjonalizmem i precyzją. Dzięki temu Robert Rodecki jest w stanie zrealizować nawet bardzo skomplikowane zamówienia, a także wykonać witraż według innej techniki, niż konwencjonalna. Jedną z nich wprowadził wynalazca szkła opalizowanego – Tiffany.

Witraże wykonywane jego techniką wyróżniają się zastosowaniem folii miedzianej, którą owija się poszczególne elementy wypełnienia. Przy tworzeniu witraży tą metodą wykorzystuje się również lutowanie cyną. Robert Rodecki to specjalista z wieloletnim doświadczeniem, który bez problemów zrealizuje witraże zarówno w technice Tiffany, jak i tradycyjnej. Do swoich wyrobów specjalista ten jest w stanie również wprowadzić elementy fusingu, czyli zastosować nietypową obróbkę cieplną szkła. Co jeszcze znajduje się w rozbudowanej ofercie pracowni witraży Roberta Rodeckiego?Kompleksowe usługi

Witraże są stosunkowo trwałym wypełnieniem okien, jednak z biegiem lat ulegają one nierzadko zniszczeniom. Szkło jako materiał jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, co również może spowodować nieestetyczny wygląd witraża. W takiej sytuacji warto zlecić jego rekonstrukcję specjalistom – zajmie się tym pracownia Roberta Rodeckiego. Przeprowadzane są też w zakresie świadczonych usług kompleksowe renowacje. Profesjonaliści z tego zakładu zajmują się również tworzeniem lamp witrażowych. Pracownia witraży Roberta Rodeckiego tworzy zarówno wyroby z nowych projektów, jak i replikaty.

W ramach realizowanych zleceń Robert Rodecki może też zająć się wykonaniem nietypowych form witrażowych. W swojej pracowni dysponuje on odpowiednim zapleczem technicznym, które umożliwia mu zrealizowanie sufitów, elementów krat czy firmowego logo. Co ciekawe, Robert Rodecki wykonuje witraże i nietuzinkowe formy witrażowe nie tylko według własnych projektów, ale także na podstawie koncepcji przedstawionej przez klienta. Daje to możliwość stworzenia wyjątkowych ozdobnych wypełnień okien, które z pewnością nadadzą wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Opracowanie:
Szczecin, Cedrowa 23, (dawniej ks. Bogusława X 15)
tel. 501 589 699
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz