Materiał Partnera

Wirówka dywanowa i trzepaczka mechaniczna, czyli profesjonalne pranie dywanów

Wirówka dywanowa i trzepaczka mechaniczna, czyli profesjonalne pranie dywanów

Budowa domu, kupno mieszkania, przeprowadzka, remont – to doskonałe okazje do nowej aranżacji wnętrz. Jednakże kolory ścian czy meble to nie jedyne ważne elementy wystroju wnętrza. Także dywany, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, powinny znaleźć się na szczycie listy nowych, domowych przedmiotów. Swoim wyglądem dopełniają wnętrze nadając mu odpowiedni charakter.

Dodatkowo są znakomitymi izolatorami termicznymi oraz akustycznymi. Są także pewnego rodzaju filtrem tworzącym odpowiedni mikroklimat, chłonąc wilgoć w zbyt wilgotnych pomieszczeniach, oraz oddając ją w tych zbyt suchych. Niestety domowe tekstylia gromadzą także kurz, piasek, okruszki, sierść zwierząt, włosy, a także łuszczący się naskórek, który jest pożywieniem dla roztoczy, dlatego też tak ważne jest, aby dywan prać regularnie. Półki sklepowe kuszą nas wieloma środkami do czyszczenia i prania dywanów. Jednakże większość z nich zawiera nadtlenek wodoru, który wybiela materiał. Oprócz tego w warunkach domowych możemy nieumyślnie zniszczyć dywan używając zbyt wiele wody lub samego proszku. Rozwiązaniem jest korzystanie z profesjonalnej usługi prania dywanów przynajmniej kilka razy w roku.

 Profesjonalne pranie dywanów

 Co kryje się pod tą usługą? Kompetentne pranie tekstyliów przez doświadczonych fachowców wyłącznie specjalistycznym sprzętem, który pozwoli na dogłębne i skuteczne wykonanie świadczonej usługi. Jedną z zaawansowanych technicznie maszyn do prania tekstyliów jest wirówka dywanowa. „Maszyna ta znacznie skraca proces prania, gdyż szybko i dogodnie usuwa wodę z dywanów po praniu metodą na wskroś, czyli z użyciem dużej ilości wody” - informuje jeden z właścicieli firmy świadczącej usługi prania dywanów DAMAT, korzystający w swojej pralni z wirówki dywanowej. Poza tym odwirowanie dywanu chroni frędzle przed przebarwieniami, które powstają na skutek ociekania wody, a co najważniejsze zmniejsza się prawdopodobieństwo zniekształcenia dywanu podczas suszenia, ponieważ będąc poddanym odwirowaniu materiał  jest lżejszy i nie ulega deformacji.

Kolejnym wysokospecjalistycznym sprzętem, który powinien znaleźć się w każdej profesjonalnej pralni dywanów i wykładzin jest trzepaczka mechaniczna. „Trzepaczka to urządzenie służące do usuwania zabrudzeń stałych i nierozpuszczalnych – włosów, sierści zwierząt, kurzu, piasku, okruszków jedzenia, itp.” - objaśnia jeden z pracowników firmy DAMAT pracujący przy wyżej wymienionej maszynie. Sprzęt ten jest używany tuż przed praniem wstępnym. Mechaniczna trzepaczka uderza w dywan cienkimi paskami ponad 50 tysięcy razy na minutę co pozwala na skuteczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń stałych. Zabieg ten nie jest w żaden sposób szkodliwy dla dywanu.

„Czysty, uprany dywan lub wykładzina to nie tylko komfort i świeże otoczenie, ale także – albo  przede wszystkim i zdrowie” - podkreśla jeden z właścicieli warszawskiej pralni dywanów DAMAT, świadczącej fachowe usługi prania tekstyliów od 1991 roku. Tylko profesjonalny sprzęt służący do prania dywanów i wykładzin, dogłębnie wyczyści oraz poprawi jakość i wygląd naszych tekstyliów. „Dlatego też warto przed zamówieniem usługi, sprawdzić czy dana firma wykorzystuje wyłącznie pakiet przemysłowych maszyn do prania i czyszczenia dywanów.” - radzi współwłaściciel firmy DAMAT, Daniel Wielgosz.

Oceń artykuł (4)
4.3
Komentarze
Dodaj komentarz