Materiał Partnera

Windy dla niepełnosprawnych montowane przez firmę Star lift

Windy dla niepełnosprawnych montowane przez firmę Star lift

Infrastruktura osiedli często oferuje łatwy i szybki dostęp do sklepów, banków, fryzjerów, poczty i innych potrzebnych w codziennym życiu miejsc. Zdarza się jednak, że bloki nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, dla których schody stanowią zwykle trudną lub niemożliwą do pokonania przeszkodę. Z tego powodu administratorzy budynków wielorodzinnych coraz częściej decydują się na montaż wind przeznaczonych dla osób mających problemy z poruszaniem się. Jak działają takie dźwigi?

Jak działa platforma schodowa dla niepełnosprawnych?

Jednym z rodzajów wind zakładanych przez firmę Star lift Mirosław Lesiński są platformy dla niepełnosprawnych. Specjaliści montują ją w miejscach, gdy przeszkodę w postaci schodów musi samodzielnie pokonywać osoba na wózku inwalidzkim. Platforma schodowa jest urządzeniem samoobsługowym, wyposażonym w napęd dźwigowy pozwalający osobie niepełnosprawnej przemieszczać się zarówno po schodach prostych, jak i krętych. Eksperci z firmy Star lift ze Stargardu wykorzystują je w miejscach, w których niemożliwe jest zamontowanie przestronnej windy bądź rampy dla wózka. Platforma dla niepełnosprawnych nie wymaga wprowadzania znaczących zmian architektonicznych, ponieważ jest instalowana równolegle do schodów.

Taki dźwig osobowy może unieść ciężar wynoszący od 200 do 300 kilogramów. Platformy schodowe są także wyposażone w specjalne barierki i inne zabezpieczenia podnoszące komfort i poczucie stabilności korzystających z nich osób. Windy montowane przez Star lift są zwykle wykonane z aluminium i stali nierdzewnej i są mocowane do ścian lub samonośnych słupków. Do obsługi urządzenia służy prosty, intuicyjny panel, na którym wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Dzięki takim udogodnieniom niepełnosprawni mogą samodzielnie korzystać z przeznaczonych dla nich platform.

Zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych

Nie w każdym budynku możliwy jest montaż platformy schodowej – dzieje się tak wówczas, gdy sama klatka schodowa jest zbyt wąska. Eksperci z firmy Star lift oferują wówczas inne rozwiązanie, jakim jest winda zewnętrzna. Urządzenie to jest tańsze i prostsze w montażu niż tradycyjna winda, ponieważ nie wymaga wydzielania osobnego pomieszczenia na maszynownię. Dźwig zewnętrzny podnosi osobę niepełnosprawną na określoną wysokość. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku wysokich podejść do drzwi wejściowych lub mieszkań z balkonami. Montaż windy dla niepełnosprawnych w blokach i urzędach pozwala zachować tym osobom samodzielność i niezależność. 

Opracowanie:
Stargard, Wieniawskiego 32
tel. 600 969 695
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz