Materiał Partnera

Wietnam: kraj, który ma wszystko

Wietnam: kraj, który ma wszystko

Wietnam: kraj, który ma wszystko

Wietnam, państwo położone na Półwyspie Indochińskim, z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę turystów, także z Polski. To doskonałe miejsce dla osób, które marzą o azjatyckiej podróży. Wietnam to kraj o wielu obliczach: z jednej strony zatłoczone, pełne targów miasta, z drugiej dziewicza przyroda i wyjątkowe krajobrazy, rajskie plaże i zatoki, a wszystko to zupełnie inne niż w Europie, a do tego uśmiechnięci, gościnni ludzie i wyjątkowe jedzenie. Co warto wiedzieć o kraju, który często nazywa się perłą Azji?

Wietnamskie miasta w pigułce

Największe miasto Wietnamu to Ho Chi Minh City, czyli dawny Sajgon. Widzimy szerokie bulwary i majestatyczną architekturę, nowoczesne budynki, w tym imponujące wieżowce. Miasto naprawdę tętni życiem i czasem możemy mieć wrażenie, że choć pozornie jego budownictwo niewiele różni się od europejskich metropolii, panuje tu chaos. Nie bez powodu więc o dużym zamieszaniu często mówi się potocznie „niezły sajgon!”. Inaczej, choć również chaotycznie, prezentują się małe miasteczka Wietnamu. Mamy tu dużo kolorowych ulic i uliczek, po których krąży mnóstwo mieszkańców i turystów. Kolorowe targi, na których możemy kupić lokalne smakołyki – od egzotycznych owoców i warzyw po wypełzające z koszy robaki, lokalne rarytasy. Na straganach czekają także niewielkie przedmioty codziennego użytku i miejscowe pamiątki. W miastach Wietnamu możemy spróbować również  lokalnej kuchni. Prawdziwe sajgonki na przykład smakują zdecydowanie inaczej niż te, które możemy znaleźć jako azjatyckie przekąski w polskich restauracjach.

Wyjątkowe krajobrazy – wietnamska natura

Wietnam warto odwiedzić także ze względu na zapierające dech w piersiach krajobrazy. To przepiękne tarasy ryżowe, które warto zobaczyć szczególnie w okresie żniw. Wzrok przyciągają malownicze zatoki. Za najpiękniejszą uznaje się Zatokę Opadających Smoków, Ha Long, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jednak nie nie tylko ona warta jest podziwu. 

Jak mówi nam przedstawiciel organizatora podróży i wypraw Kiribati Club z Poznania, warto skorzystać z rejsów po zatokach całego Wietnamu, jak na przykład Bai Tu Long. Warto wybrać się na wyprawę do Wietnamu, by zobaczyć tamtejsze jaskinie, magiczne, skalne wzgórza i płynące między nimi rzeki, czy rajskie plaże. Co ciekawe, te ostatnie są ostatnio szczególnie popularne wśród miłośników kitesurfingu! A jeśli jednak wolimy miejski klimat,  wyprawa do Wietnamu może być dla nas czasem poznawania innej kultury i architektury, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. W miastach Wietnamu również nie brakuje pięknych widoków. Jeżeli myślimy o wyprawie do Azji – bez wątpliwości możemy rozpocząć naszą przygodę z tym kontynentem właśnie od Wietnamu.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz