Materiał Partnera

Wiele zalet wynikających z docieplenia poddasza pianką PUR

Wiele zalet wynikających z docieplenia poddasza pianką PUR

Pianka poliuretanowa to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów chcących stworzyć obiekt energooszczędny. Wysoki opór cieplny to najważniejsza cecha popularnej pianki PUR, jednak ma ona znacznie więcej zalet. Z tego względu docieplenie poddasza z jej wykorzystaniem to metoda stosowana w rozmaitych obiektach użytkowych, w tym również w domach jedno- i wielorodzinnych.

Lekka, ale bardzo wytrzymała pianka

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową to doskonały sposób na docieplenie poddasza. Jest ono bardzo skuteczne dzięki wysokiemu oporowi cieplnemu, jaki wykazuje ten właśnie materiał. Pozwala to na znaczące oszczędności w zakresie generowania energii cieplnej potrzebnej do skutecznego ogrzania pomieszczeń w budynku. Mniejsze koszty eksploatacji obiektu dzięki piance poliuretanowej to jedna z wielu jej zalet, podobnie jak lekkość, która pozwala zastosować ją przy każdego rodzaju więźbie dachowej. Piankę PUR wykorzystuje się też do docieplania obiektów zabytkowych.

Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniej firmy realizującej izolacje natryskowe tym materiałem. Docieplenia Pianą PUR wykonane przez Kamila Bąkowskiego to gwarancja szybko i przede wszystkim profesjonalnie przeprowadzonych prac w tym zakresie. Warto zwrócić uwagę na utrzymanie parametrów przez piankę nawet przy wieloletniej eksploatacji. Okazuje się bowiem, że nie traci ona swoich właściwości – pozostaje wytrzymała i zapewnia wysoki opór cieplny mimo upływu lat. Jakie jeszcze zalety wynikają z docieplenia poddasza pianką poliuretanową?

Brak mostków termicznych

Pojęcie mostków termicznych jest znane większości inwestorów, którzy zajmują się budową obiektów energooszczędnych. Utrata ciepła spowodowana nieszczelnością materiałów wykorzystanych do docieplenia dachu czy ścian przynosi spore straty w sezonie grzewczym. Można jednak zminimalizować ryzyko występowania mostków termicznych właśnie dzięki piance poliuretanowej. Poprzez izolację natryskową jest ona aplikowana nawet w miejsca o utrudnionym dostępie, co gwarantuje doskonałą szczelność i tym samym brak problemów z utrzymaniem ciepła w budynku.

Pianka poliuretanowa jest również rozwiązaniem korzystnym np. dla alergików. Jej zastosowanie jest w pełni bezpieczne dla użytkowników obiektu – nie tylko nie wywołuje ona reakcji uczuleniowych, ale w żaden inny sposób nie oddziałuje na zdrowie mieszkańców domu ocieplonego pianką PUR. Niewątpliwym atutem jest też szybkość nakładania. Izolacja natryskowa to rozwiązanie realizowane w krótkim czasie, co z pewnością dla wielu inwestorów ma kluczowe znaczenie.

Opracowanie:
Przybyszyce 38
tel. 665 430 593
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz