Materiał Partnera

Wiele typów specjalistycznych skrzynek ogrodniczych

Wiele typów specjalistycznych skrzynek ogrodniczych

Transportowanie poszczególnych warzyw, owoców czy roślin jest zadaniem stosunkowo niełatwym. Konieczne jest zapewnienie im podczas przewozu odpowiedniej ochrony, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznych skrzynek ogrodniczych. Są one produkowane z wytrzymałych tworzyw sztucznych i z powodzeniem nadają się do wielokrotnego użytku. Jakie konkretnie typy znajdują się w ofercie producentów?

Niewielkie warzywa i owoce

Przewóz niewielkich warzyw i owoców może być problematyczne, jednak zastosowanie specjalistycznych skrzynek ogrodniczych przeznaczonych do tego typu transportów zapewnia dobre zabezpieczenie ładunku. Dzięki zastosowanym otworom produkty nie psują się i pozostają świeże, docierając w odpowiednim stanie do odbiorcy. W ofercie renomowanych producentów skrzynek ogrodniczych znaleźć można modele przeznaczone do transportu malin. Plastikowe skrzynie charakteryzują się nośnością wynoszącą 5 kg, co pozwala na załadowanie sporej ilości malin.

Kłopotliwe może być również transportowanie pieczarek, które przeważnie wyróżniają się niewielkimi rozmiarami. Z tego względu przewożenie ich w konwencjonalnych skrzyniach z dużymi otworami może doprowadzić do ich wypadnięcia i w konsekwencji utraty ładunku. Firma Agrotex sp. z o.o. proponuje wiele specjalistycznych skrzynek ogrodniczych w szerokim asortymencie, który obejmuje także modele przeznaczone właśnie do transportu pieczarek. Niewielka waga przy nośności wynoszącej 3 kg pozwala z powodzeniem przewozić grzyby do miejsca docelowego.

Odporne skrzynie

Skrzynie ogrodnicze powinny ze względu na intensywną nierzadko eksploatację wyróżniać się sporą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych tworzyw sztucznych skrzynki są stosunkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a poszczególne typy przeznaczone są do pracy w określonych temperaturach. Przeważnie skrzynki ogrodnicze zachowują trwałość w zakresie od -20 do 50 stopni Celsjusza, co jest wynikiem bardzo dobrym i daje możliwość transportowania i ładowania warzyw, owoców czy roślin w różnych warunkach.

Skrzynki ogrodnicze różnią się od siebie nie tylko dostosowaniem do konkretnego ładunku, ale też nośnością czy dodatkowymi możliwościami. Właściwie wzmocnione modele są w stanie wytrzymać obciążenie o masie nawet 30 kg. Specjalna skrzynka RPE wyróżnia się z kolei wieloma otworami sporych rozmiarów, które pozwalają zachować świeżość przewożonych produktów. Ciekawym  rozwiązaniem są skrzynki obrotowe – po odwróceniu o 180 stopni wchodzą one w siebie, dzięki czemu zajmują znacznie mniej miejsca podczas magazynowania lub przewozu pustych skrzynek.

Opracowanie:
Włocławek, Graniczna 7
tel. 54 233 39 37
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz