Materiał Partnera

Wiele typów makulatury skupowanych przez firmę Kormet

Wiele typów makulatury skupowanych przez firmę Kormet

Makulatura jest jednym z najpopularniejszych surowców wtórnych. Jej szerokie zastosowanie w połączeniu z możliwością ponownego przetwarzania sprawia, że zakłady takie jak Kormet skupują wszelkie jej rodzaje w celu recyklingu. Przy sprzedaży makulatury warto pamiętać o wyborze odpowiedniego skupu, który nie tylko przyjmuje wiele jej typów, ale też zapewnia atrakcyjne ceny.

Od gazet po kartony

Wyroby papiernicze, które są sklasyfikowane jako niepotrzebne, podlegać mogą pełnemu recyklingowi. Bardzo istotne jest ich właściwe sortowanie, co z kolei pozwala m.in. sprzedać makulaturę na specjalnym skupie, takim jak np. Kormet. Zakład ten przyjmuje od swoich klientów gazety – zarówno kolorowe, jak i czarno-białe, wykonane z różnych gatunków papieru. Są one określane jako rodzaj B, czyli makulatura średnia. Firma Kormet przyjmuje także inne wyroby należące do tego typu, np. książki czy magazyny ilustrowane.

Warto wspomnieć, że skup Kormet to miejsce, w którym z powodzeniem sprzedać można także tzw. makulaturę mocną. To przede wszystkim niezwykle popularna i często stosowana np. w produkcji opakowań tektura falista i kartony. Nierzadko po odpakowaniu konkretnego produktu konsumenci decydują się na wyrzucenie dodatkowego wyrobu papierniczego nawet bez jego wstępnego sortowania. Skup Kormet przy sporych ilościach materiału przeznaczonego do powtórnego przetworzenia jest w stanie zadbać nawet o jego odbiór z miejsca wskazanego przez klienta – to komfortowe rozwiązanie np. dla sprzedawców hurtowych czy zakładów produkcyjnych skupujących części w kartonowych opakowaniach.

Atrakcyjne ceny

Jak się okazuje, recykling makulatury jest korzystny z wielu powodów. Przede wszystkim działanie takie jest przyjazne środowisku i powoduje mniejsze jego zanieczyszczenie, ale może też przynieść finansowe korzyści. Konieczny jest jednak wybór odpowiedniego skupu makulatury – jest nim m.in. Kormet, który swoim klientom oferuje atrakcyjne ceny za wyroby papiernicze każdego typu. Zakład ten wycenia dostarczony materiał rzetelnie i profesjonalnie, wykorzystując do tego celu nowoczesną wagę najazdową.

Dzięki temu wszelkiego rodzaju ulotki, gazety, katalogi, a także opakowania tekturowe, tektura falista czy nawet ścinki i worki wykonane z papieru mogą być ze sporym zyskiem sprzedane w skupie Kormet. Zakład ten współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami, instytucjami, hipermarketami, ale też osobami fizycznymi, które dysponują określonymi zasobami makulatury i innych surowców wtórnych przygotowanych do ponownego przetworzenia. Warto zatem zadbać o czystość środowiska i jednocześnie uzyskać dodatkowe środki finansowe dzięki sprzedaży makulatury do skupu Kormet.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz