Materiał Partnera

Wiele możliwości przewozu dzięki transportowi specjalistycznemu

Wiele możliwości przewozu dzięki transportowi specjalistycznemu

Przewóz materiałów znajdujących się w kontenerach lub wymagających specjalistycznego transportu to zadanie dla profesjonalistów. Wykorzystują oni w tym celu m.in. nowoczesne hakowce, które umożliwiają niezwykle sprawny załadunek i rozładunek kontenerów. W jaki konkretnie sposób działają firmy zajmujące się transportem specjalistycznym i co mogą zaoferować swoim klientom?

Niezwykle istotne urządzenie hakowe

Pojazdy ciężarowe wyposażone w specjalistyczne urządzenie hakowe nazywane są potocznie w branży transportowej hakowcami. Wykorzystuje się je do przewozu rozmaitych materiałów składowanych w kontenerach. Taki rodzaj magazynowania jest niezwykle często stosowany np. w transporcie międzynarodowym i daje wiele możliwości wygodnego przewozu wielu ładunków, dlatego zapotrzebowanie na usługi hakowcem jest spore. W przypadku konwencjonalnych pojazdów przeznaczonych do transportu konieczne jest w takim wypadku użycie specjalistycznych wózków czy wielu innych zabezpieczeń.

Pojazd z zamontowanym urządzeniem hakowym eliminuje konieczność zastosowania dodatkowych maszyn pomocniczych i jest w stanie zapewnić niezwykle szybki i sprawy rozładunek i załadunek kontenerów. Tego typu transport specjalistyczny oferuje firma SSW, która zajmuje się m.in. przewozami towarów właśnie z wykorzystaniem hakowców. Co ciekawe, tego typu pojazdem można przewieźć także rozmaite maszyny i urządzenia, które zabudowane są na ramie kontenera do hakowca. Jakie jeszcze możliwości daje transport specjalistyczny oferowany przez profesjonalne firmy?

Właściwa naczepa

W przypadku towarów niestandardowych wymagających przewozu istotną funkcję spełniają także zastosowane przez firmę transportową naczepy. Specjalne ich warianty z obniżonym pokładem ładunkowym dają wiele możliwości – przede wszystkim w zakresie towarów ponadgabarytowych. W nowoczesnych naczepach niskopodwoziowych stosuje się również specjalne rampy najazdowe, które znacząco usprawniają załadunek i rozładunek. Zabezpieczenie stanowią także dodatkowe materiały antypoślizgowe, np. wodoodporna sklejka czy blacha, którą pokrywane są powierzchnie tego typu naczep wykorzystywanych w transporcie specjalistycznym.

Warto w celu jego przeprowadzenia skorzystać z usług sprawdzonej, doświadczonej firmy, która zajmie się nie tylko dokładnym zabezpieczeniem konkretnych materiałów, ale także dopasowaniem ich specyfiki do zastosowanej naczepy czy wariantu pojazdu. Wykwalifikowani kierowcy będą w stanie bezpiecznie i terminowo dowieźć materiał w wybrane przez klienta miejsce. Należy jednak zwrócić uwagę na oferowane przez daną firmę transportową możliwości – kontenery należy przewozić bowiem specjalistycznymi hakowcami, a do towarów ponadgabarytowych warto zaangażować zestaw z naczepą niskopodwoziową.

Opracowanie:
Poznań, Nefrytowa 13 lok. 14
tel. 608 420 524
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz