Materiał Partnera

Wiele metod stylizacji paznokci w gabinecie kosmetycznym

Wiele metod stylizacji paznokci w gabinecie kosmetycznym

Paznokcie dla wielu pań są niezwykle istotnym elementem, którego wygląd musi być ściśle dopasowany do konkretnej stylizacji lub okoliczności. Z tego względu decydują się one na poszczególne metody przedłużania paznokci, co możliwe jest wyłącznie w renomowanych gabinetach kosmetycznych. W ramach świadczonych usług oferują one m.in. metodę żelową czy akrylową – czym konkretnie się różnią?

Wydajny żel

Przed przystąpieniem do stylizacji paznokci metodą żelową, płytka musi być uprzednio przygotowana przez kosmetyczkę. W tym celu zajmuje się ona skróceniem paznokci aż do długości palca, co też umożliwia dokładną ich pielęgnację. Płytka jest zmatowiona oraz odtłuszczona, do czego wykorzystywany jest specjalistyczny bezkwasowy lub kwasowy materiał, który jest jednocześnie bazą pod nakładany następnie żel. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie pożądanego kształtu paznokcia, co następuje w momencie przyklejenia do niego właściwej formy.

Na tak przygotowaną powierzchnię nakładany jest wspomniany już żel, a jego utwardzenie wymaga zastosowania profesjonalnej lampy UV. Dysponują nim wyłącznie renomowane gabinety kosmetyczne, takie jak np. ten prowadzony przez Agnieszkę Spychalską. Doświadczona kosmetyczka w ramach świadczonych usług jest w stanie kompleksowo zająć się paznokciami, co oznacza stworzenie niezwykle naturalnie wyglądającej stylizacji, która dodatkowo będzie się utrzymywać przez stosunkowo długi czas. Przedłużanie można również wykonać np. akrylem – czym różni się ta metoda?

Akryl i nie tylko

Jedną z popularnych metod przedłużania paznokci jest zastosowanie akrylu. Płytka paznokcia w tym wypadku musi być również odpowiednio przygotowana, po czym można przystąpić do fachowej aplikacji akrylu. Jest to jednak możliwe wyłącznie w odpowiednich warunkach, dlatego należy udać się do dobrego gabinetu kosmetycznego. Pracujący w nim specjaliści z doświadczeniem zadbają o właściwe uformowanie paznokcia, a także nałożenie akrylu w taki sposób, by pozostał on na paznokciach jak najdłużej. Warto zdecydować się na tę metodę ze względu na jej trwałość, która jest na wysokim poziomie.

Ciekawym rozwiązaniem jest nałożenie na oczyszczone paznokcie włókna jedwabnego. Jest on następnie utwardzany przez kosmetyczkę profesjonalnym płynem. Również dzięki zastosowaniu takiej metody paznokcie charakteryzują się naturalnym wyglądem, a aplikacja jest znacznie mniej problematyczna niż w przypadku opisanych już żelowych czy akrylowych przedłużeń. Nie można jednak w tym wypadku wtapiać ozdób, co może być dla wielu pań nieatrakcyjne ze względów estetycznych. Warto przed wyborem skonsultować możliwości z doświadczoną kosmetyczką, która doradzi optymalne rozwiązanie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz