Materiał Partnera

Wiązanie krawata – jaki węzeł wybrać?

Wiązanie krawata – jaki węzeł wybrać?

Krawat dla jednych z nas jest obowiązkową częścią codziennego ubioru, inni ubierają go tylko na specjalne okazje. Choć dla części panów wiązanie krawata nie jest żadnym problem, to niektórym z nas niejednokrotnie przyprawiało to  wiele nerwów. Jak zawiązać krawat, aby uzyskać trwały i elegancki węzeł? Przedstawiamy 3 najbardziej popularne sposoby na zawiązanie krawata.

Węzeł Windsorski

Jest chyba najczęściej stosowanym przez Polaków węzłem. Dobrze wygląda w przypadku garniturów z kamizelkami. Od lat króluje zarówno wśród gości weselnych jak na czerwonym dywanie. Jest bardzo mocno zakorzeniony w polskiej kulturze, co potwierdzić mogą zajęcia z ważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbyły się w ostatnich latach. Do zawiązania węzła należy wykonać dziesięciu ruchów, które utworzą solidny i elegancki węzeł. Tego typu węzeł pasuje do wszystkich krawatów, zarówno wąskich jak i szerokich. Dobrym miejscem na zakup krawata będą firmy takie jak Bardeli, które oferują wysokiej jakości krawaty. Dzięki odpowiednio dobranemu krawatowi z węzłem windsorskim nasza stylizacja zyska elegancję i szyk. 

Węzeł prosty

Jak sama nazwa wskazuje jest on zdecydowanie prostszy do zawiązania od windsora. Wybierając taki węzeł, osoby które posiadają już trochę wprawy są w stanie bardzo szybko zawiązać estetycznie wyglądający krawat. Wiązanie tego typu węzła składa się z szczęściu etapów, jednak najbardziej istotne jest wykonanie czterech precyzyjnych ruchów. Jeżeli wszystkie ruchy wykonamy z odpowiednią precyzją, a do tego zachowamy odpowiednie proporcje długości, to efektem końcowym będzie smukły, podłużny węzeł. Dodatkowym atutem będzie powstająca zaraz pod węzłem łezka.  

Węzeł „for in hand” – bo tak też nazywany jest węzeł, jest smukły i podłużny, dzięki czemu nadaje szyku całej stylizacji. Dzięki swoim walorom zyskuje wielu fanów wśród sławnych sportowców, aktorów, polityków i innych celebrytów. Sprawdza się zarówno na grubych, jak i na wąskich i zwiewnych jedwabnych krawatach.

Węzeł Alberta

Węzeł Alberta jest bardziej rozbudowaną wersją węzła prostego. Od wyżej opisanego węzła różni się tym, że wykonujemy o jeden obwód więcej. Jest to doskonały ratunek w przypadku, kiedy krawat okaże się zbyt długi. Dzięki takiej formie wiązania możemy wypracować odpowiednią dla nas długość krawata. 

Jaki węzeł wybrać?

Sposób wiązania należy dobrać do rodzaju krawata. Kiedy zdecydowaliśmy się na zakup grubego, mięsistego krawata, to windsor nie będzie dobrym wyborem. W przypadku krawata wykonanego z lekkiego materiału, takiego jak jedwab, każdy z wyżej opisanych węzłów sprawdzi się dobrze.

Opracowanie:
Cieszyn, Stalmacha 24
tel. 33 851 26 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz