Materiał Partnera

Weterynaria niestandardowa? Lecznictwo małych ssaków i ptaków

Weterynaria niestandardowa? Lecznictwo małych ssaków i ptaków

Większość placówek weterynaryjnych w Polsce zajmuje się chorobami psów i kotów, a także weterynarią obsługującą gospodarstwa rolne. Są jednak placówki, które wyspecjalizowały się w lecznictwie małych ssaków, a także ptaków ozdobnych czy drobiu. Tego typu specjalistów jest niestety w Polsce bardzo mało. Jedną z takich przychodni weterynaryjnych jest Medivet, która świadczy usług w Barczewie – w województwie warmińsko-mazurskim.

Leczenie chorób ptaków

Leczenie chorób ptaków wymaga odpowiedniego przygotowania weterynaryjnego, w tym posiadania przez placówkę odpowiedniego sprzętu do badań i diagnostyki. W Polsce jest tylko około 450 weterynarzy specjalizujących się w lecznictwie ptaków domowych i ozdobnych! Polecaną przez właścicieli zwierząt placówką jest Przychodnia weterynaryjna  Medivet, która oferuje zarówno profilaktykę leczniczą, jak i pomoc medyczną w takich poradniach jak: ginekologiczna, chorób wewnętrznych, chirurgii tkanek miękkich, ortopedii czy dietetyki. Nie każda placówka weterynaryjna związana z lecznictwem ptaków jest w stanie zaoferować leczenie w tak dużej liczbie poradni specjalistycznych. Jeśli chodzi o pielęgnację zdrowotną ptactwa, bardzo ważne są szczepienia ochronne, zabezpieczanie przeciwko pchłom, kleszczom i pasożytom czy kuracje pulmonologiczne. W przypadku większych ptaków ozdobnych i łownych – np. sokołów hodowlanych – często dochodzi do zwichnięć oraz złamań. Weterynarze z Medivet zajmują się repozycją i stabilizacją takich urazów, a także szyciem ran, usuwaniem cyst piórowych czy opracowywaniem ropni. Dla prawidłowego rozrodu i chowu ptaków bardzo ważne są konsultacje związane z zaparciami jaj i nadmierną nieśnością.Leczenie małych ssaków oraz salon pielęgnacji

Przychodnie weterynaryjne takie jak Medivet oprócz lecznictwa większych ssaków – psów i kotów – oferują medycynę małych ssaków. Bardzo ważne są tutaj działania dermatologiczne, do których zalicza się między innymi wykonywanie zeskrobin skóry, cytologię skóry, posiewy bakteriologiczne i mykologiczne czy diagnostykę alergii. Nie tylko większe zwierzęta takie jak psy i koty, wymagają szczepień ochronnych i odpowiedniej profilaktyki. Małe ssaki szczególnie potrzebują zabezpieczenia przed chorobami i pasożytami, a także ułożenia odpowiedniej diety. Bardzo często tego typu konsultacje udzielane są hodowcom większej populacji zwierząt – np. sklepom zoologicznym. Podobnie jak w przypadku lecznic dla ptaków, Medivet oferuje szeroki zakres poradni specjalistycznych związanych z ratowaniem zdrowia małych ssaków. Warto również skorzystać w tej placówce z usług pielęgnacyjnych – zwłaszcza psów. Nie polegają one tylko i wyłącznie na estetyce (np. strzyżeniu psów i kotów, rozczesywaniu sierści i włosów, usuwaniu filcu, wyczesywaniu podszerstka), ale również na działaniach ochronnych. Najlepsze salony pielęgnacji, które działają przy poradniach weterynaryjnych poprzez odpowiednie zabiegi zapewniają działania nawilżające, przeciwgrzybiczne, przeciwpasożytnicze i antyalergiczne. 

Opracowanie:
Barczewo, Słowackiego 2 I
tel. 89 514 70 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz