Materiał Partnera

Wczasy na Opolszczyźnie. Co warto zobaczyć?

Wczasy na Opolszczyźnie. Co warto zobaczyć?

Mimo popularności wyjazdów zagranicznych, coraz chętniej decydujemy się spędzić wakacje w rodzimym kraju. Oblegane przez turystów kierunki, takie jak Pomorze czy Małopolska, wolimy jednak omijać, wybierając nieco mniej popularne regiony.  Opolszczyzna to świetny wybór na spokojny odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Co warto zobaczyć?

Ogród zoologiczny w Opolu

Ogród zoologiczny w Opolu to jeden z najnowocześniejszych w naszym kraju. Leży w samym centrum miasta na wyspie Bolko. Znajdziemy w nim około 1500 zwierząt, takich jak niedźwiedzie himalajskie, goryle, lemury czy żyrafy. Wizyta w ogrodzie zoologicznym to wspaniała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Możemy zgłębić swoją wiedzę na temat gatunków, które naturalnie nie występują w Polsce. Mamy również możliwość przyjrzeć się im z bliska oraz skorzystać z wielu atrakcji, znajdujących się w obrębie zoo.

Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej wygląda jak z bajki. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników historii, ale nie tylko. Ciekawe wnętrza, zwiedzane wraz z przewodnikiem, każdemu dostarczą sporo wrażeń.  Ci bardziej odważni, mogą nawet zapuścić się w pałacowe piwnice i krypty, które znajdują się pod ziemią. Wokół zamku rozciągają się pięknie utrzymane ogrody. W nich także można wypocząć i naładować baterie na kolejne miesiące ciężkiej pracy.

Studzionka

W malowniczo położonej wiosce o nazwie Dąbrówka Łubniańska, znajduje się źródełko, którego woda według legendy, potrafi leczyć wszelkie dolegliwości zdrowotne. W tym miejscu postawiono też śliczną kapliczkę dziękczynną. Studzionka stała się celem wędrówek pielgrzymów i turystów, którzy na własnej skórze chcą się przekonać o magicznej aurze, panującej w tym miejscu. O Dąbrówce Łubniańskiej, warto również pomyśleć, szukając noclegu. Jednym z bardziej polecanych hoteli jest FreeDoor. Zapewnia on swoim gościom wygodne pokoje, wyposażone w telewizor, sieć Wi-fi i inne udogodnienia. Dużą zaletą tego miejsca jest także pyszna kuchnia, oparta na lokalnych składnikach. Hotel FreeDoor to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają taniego noclegu, ale w dobrym standardzie. Lokalizacja hotelu pozwoli na swobodne dotarcie do każdej atrakcji Opolszczyzny. Pokoje do wynajęcia dostępne są zarówno na krótki, jak i dłuższy pobyt.

Muzeum Wsi Opolskiej

To popularny skansen, który został utworzony w 1961 roku. Na jego terenie znajduje się siedem zagród utrzymanych w standardach minionych wieków. Możemy zobaczyć, w jakich warunkach żyli niegdyś mieszkańcy Opolszczyzny. W obrębie skansenu znajduje się także kościół, kuźnia i inne zakłady rzemieślnicze, w których możemy poobserwować pracę mistrzów. Dużym zainteresowaniem gości cieszy się także starodawna karczma, gdzie można zjeść syty i smaczny posiłek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz