Materiał Partnera

Wartościowy i kaloryczny opał – gdzie go szukać?

Wartościowy i kaloryczny opał – gdzie go szukać?

Zapotrzebowanie na dobrej jakości opał w postaci węgla, koksu, eko groszku czy kostki zwiększa się w okresie jesienno-zimowym, w czasie trwania sezonu grzewczego. Gdzie szukać sprawdzonego dostawcy opału, który nie tylko oferuje wysokojakościowy towar, który potem będzie można z powodzeniem zużytkować do ogrzania domu czy mieszkania, ale też nie będzie kosztowny? Jakie cechy powinien mieć dobry opał?

Aby w domu panowało ciepło

Zakup dobrej jakości opału nie może być pozostawiony na ostatnią chwilę, szczególnie kiedy klient ma świadomość, że okoliczne składy węgla mogą magazynować tylko niewielkie nadwyżki i na dowóz towaru trzeba nieraz czekać bardzo długo. W zależności od tego, czym się pali, warto mieć odpowiednią ilość opału na określony czas, zwłaszcza jeśli nie ma możliwości składowania materiału opałowego we własnej kotłowni. Najlepiej rozpocząć poszukiwanie dobrego jakościowo opału jeszcze na jesieni. Pomijając drzewo jako opał, które musi odpowiednio wyschnąć, by się dobrze spalać, węgiel lub koks nie muszą, a nawet nie powinny być składowane pod gołym niebem dłużej niż kilka tygodni. Jeśli jednak nie ma innej możliwości, powinny być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią oraz opadami deszczu i śniegu.

Dobry opał w lubelskim

Znaleźć dobrej jakości opał w województwie lubelskim, podobnie zresztą jak w innych rejonach Polski, nie jest łatwo. Aby nie przywieźć do domu bubla, należy nieco bliżej przyjrzeć się wybranym zakładom oferującym węgiel, koks czy groszek opałowy. Już przy samym wjeździe klient może zaobserwować, gdzie materiały są składowane oraz w jakich warunkach. Często są to po prostu hałdy umiejscowione na świeżym powietrzu, bez nakrycia, narażone na działanie czynników atmosferycznych. Można od razu powiedzieć, że tak magazynowany produkt nie będzie spełniał swojego zadania. Będzie dymił i sprawiał trudności podczas rozpalania, a wytwarzające się w czasie takiego półspalania osady mogą poważnie zanieczyścić piec i przewód kominowy.

Transport opału do klienta

Większość klientów, wybierając opał, nie ma możliwości jego transportu. Warto więc, by dostawca zaoferował także tego typu usługę. Taką politykę prowadzi między innymi firma Marzena Pawłowska Skład opału. Dzięki temu towar zostanie dostarczony podczas jednego kursu, a samochód klienta nie będzie narażony na trudne do wyczyszczenia osady z węgla lub innego materiału. Informację o dostępnej usłudze transportowej można znaleźć w kilku widocznych miejscach w samym zakładzie oraz na jego stronie internetowej.

Opracowanie:
Chełm, Piwna 1
tel. 609 393 770
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz