Materiał Partnera

Walory dekoracyjne i praktyczne plis okiennych

Walory dekoracyjne i praktyczne plis okiennych

Rolety i żaluzje od dawna wypierają z okien klasyczne zasłony. Są cenione za komfort użytkowania i prostą obsługę, a także za możliwości, jakie stwarzają w aranżacji wnętrz. Pomimo ogromnej popularności, nie należą do nowych wynalazków – były znane już w starożytności. Innowacyjnym produktem są natomiast plisy – rolety plisowane, które oferuje firma Arta Adam Chamera.

Co to są plisy i czym różnią się od rolet?

Historia rolet sięga starożytnej Japonii i Egiptu, gdzie niezależnie od siebie pojawiły się te praktyczne przesłony okienne. Tysiące lat istnienia tego produktu niewiele zmieniły w jego funkcjonalności. Pojawiały się natomiast nowe materiały i techniki zdobienia. Jak wiele przedmiotów użytkowych w różnych okresach historii, rolety występowały w prostej formie oraz w wersji bogato dekorowanej. Te drugie stanowiły nie tylko praktyczny element wyposażenia okien, ale też były cenną ozdobą. Współczesne plisy różnią się od rolet nie tylko wzornictwem, ale też funkcjonalnością. Rolety plisowane są produktem pośrednim pomiędzy klasyczną zwijaną roletą a żaluzją. Ich najważniejszą cechą jest struktura przesłony. Nie jest ona jednolitym, płaskim arkuszem materiału, lecz ma formę harmonijki. Dzięki temu tworzy ciekawą przestrzenną formę, która przypomina zestaw połączonych ze sobą lameli. Zarówno struktura 3D, jak i sposób obsługi rolet decydują o ich funkcjonalności i wielu możliwościach wykorzystania w aranżacji wnętrz.


Dzięki plisom zasłaniasz tyle, ile chcesz

Rolety plisowane od pewnego czasu cieszą się ogromnym powodzeniem i są często wybierane do domów pomimo ich wyższej ceny. Najważniejszą zaletą plis jest sposób ich obsługi, który pozwala na umieszczanie harmonijkowej przesłony w takim miejscu okna, w którym zapewni największy komfort. Plisy, które oferuje firma Arta Adam Chamera, mogą być montowane na dwa sposoby – ze stałym mocowaniem do górnej ramy okiennej lub ze swobodną górą i dołem. Ten drugi sposób pozwala na składanie plisy zarówno w kierunku z góry na dół, jak i odwrotnie. Dzięki temu plisą możesz zasłonić dolną lub górną część szyby, a także umieścić ją na jej samym środku. Dodając do tego opcję składania i rozkładania harmonijki, możesz też decydować, jaki procent okna chcesz zasłonić. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, gdyż – przy doborze odpowiednich materiałów – pozwala zarówno na zwiększenie prywatności wnętrza (plisy można stosować jak zazdrostki), jak również na osłonę od słońca oraz odizolowanie od światła zewnętrznego po zmroku.

Bogaty wybór materiałów to nieograniczone możliwości aranżacji

Oferta firmy Arta Adam Chamera obejmuje wiele rodzajów przesłon okiennych, wśród których znajdują się zarówno klasyczne żaluzje poziome i pionowe czy rolety, jak i rolety rzymskie, nowoczesne rolety dzień-noc, a także żaluzje i markizy zewnętrzne, rolety screen i kraty rolowane. Wśród tych produktów plisy okienne zajmują znaczące miejsce i są dostępne w wielu wariantach wzorniczych. Poza komfortem obsługi ich wyjątkowym atutem jest możliwość dopasowania do każdego okna, bez względu na jego wielkość czy kształt. Arta poleca takie rozwiązania do okien dachowych, okrągłych, z łukowatym wykończeniem, a także do ogrodów zimowych. Szerokie możliwości stwarza też bogaty wybór materiałów, kolorów i wzorów. Znajdziesz wśród nich plisy gładkie i wzorzyste, białe i kolorowe, transparentne i nieprzejrzyste w wielu wariantach.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Skłodowskiej-Curie 17
tel. 52 348 41 78
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz