Artykuł sponsorowany

Walka z wilgocią w budownictwie

Walka z wilgocią w budownictwie

Każdy, kto jest właścicielem domu lub planuje jego budowę, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wilgoć może stanowić dość poważne zagrożenie. Problem ten dotyczy nie tylko budynków, które mają już swoje lata, ale również tych zdecydowanie młodszych. Można przeczytać wiele na temat usuwania wilgoci z pomieszczeń, aczkolwiek pewność, że zostanie ona usunięta na stałe zapewnić, mogą jedynie najbardziej doświadczeni fachowcy. Co warto wiedzieć?

Gdzie może pojawić się wilgoć?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wilgoć może pojawić w każdym z pomieszczeń. Można jedynie zauważyć, że w niektórych miejscach pojawia się ona po prostu częściej. Mowa tu przede wszystkim o pomieszczeniach nieogrzewanych bez dostępu do światła słonecznego, czyli o piwnicach oraz poddaszach nieużytkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że przykre skutki związane z nadmiarem wilgoci pojawić się mogą również w salonach, sypialniach, łazienkach, czy kuchniach. Aby sobie z nią poradzić, potrzebna jest nie tylko specjalistyczna wiedza, ale przede wszystkim odpowiednie zaplecze techniczne. Zarówno materiałowe, jak i sprzętowe.

Usuwaniem wilgoci z budynków zajmują się specjalistyczne firmy. Zdecydowanie zalicza się do nich Akma Polska, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom łatwy dostęp do najwyższej jakości usług. Zakres działania profesjonalnych firm nie obejmuje jedynie budownictwa jednorodzinnego. W ofercie znaleźć można również usługi związane z usuwaniem wilgoci z budynków użyteczności publicznej oraz dróg i mostów. Takie rozwiązanie sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Czym grozi zbagatelizowanie problemu wilgoci?

Wilgoć – główne zagrożenia

Zagrożenia związane z występowaniem nadmiaru wilgoci zasadniczo można podzielić na dwie kategorie. Chodzi o problemy estetycznej oraz zdrowotnej – oczywiście dla mieszkańców. Wilgoć przyczynia się do uszkodzenia struktury farb oraz tynków, które z czasem zaczynają po prostu odpadać. Stwarza to bardzo nieestetyczne wrażenie, które znacznie postarza wnętrze. Wilgoć przyczynia się również do powstawania różnego rodzaju pleśni oraz grzybów. Narażenie się na długotrwałe wdychanie rodników pleśni to prosta droga do powstania chorób związanych z układem oddechowym. 

Usunięcia wilgoci z piwnic, domów oraz strychów można dokonać przy użyciu zapraw mineralnych. Dzięki temu problem wilgoci zostaje usunięty, a nie zamaskowany. Zaprawy mineralne można stosować przy osuszaniu ścian, fundamentów i murów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz