Artykuł sponsorowany

Walka z niedosłuchem wraz z laryngologiem

Walka z niedosłuchem wraz z laryngologiem

Lekarze laryngolodzy zajmują się nie tylko chorobami takimi jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, problemami z układem oddechowym, chrapaniem, czy też innymi dolegliwościami szyi oraz głowy. Bardzo ważnym punktem ich działań jest pomoc osobom z podejrzeniem niedosłuchu. Mogą to być zarówno pacjenci geriatryczni, których problem spowodowany jest procesem starzenia, jak i dzieci – w ich przypadku należy szybko rozpoznać wadę, co umożliwi im prawidłowy rozwój!

Przyczyny niedosłuchu

Przyczyny niedosłuchu mogą być nabyte bądź też wrodzone. W przypadku tych drugich działania mające na celu zredukowanie wady muszą być bardzo szybkie. Słuch bowiem tak jak inne zmysły są dla dziecka bardzo ważnym czynnikiem rozwoju i odpowiedniego przystosowania do życia w różnych środowiskach. Warto zatem przeprowadzać badania słuchu w nowoczesnych gabinetach prowadzonych przez doświadczonych laryngologów. Za przyczynę niedosłuchu podają oni bowiem wady genetyczne, nadmiary hałasu w pracy, przebyte choroby narządu słuchu, proces starzenia, urazy głowy, reakcje na leki, bądź niedosłuch będący wynikiem powikłań pooperacyjnych. Mnogość różnych przypadków, a także skala zjawiska – np. w grupie wiekowej po 60 roku życia współczynnik występowania wady wynosi około 30% – powoduje, że dzisiaj niezwykle ważne są konsultacje z lekarzami laryngologami.

Wybór dobrego gabinetu laryngologicznego

Jeśli chodzi o narząd słuchu, warto wiedzieć to, aby wybierać gabinety laryngologiczne, które są szczególnie otwarte na przyjmowanie pacjentów geriatrycznych, a także dzieci. Istotna jest również profilaktyka zdrowotna, zwłaszcza wśród dorosłych, których środowisko pracy generuje hałasy rzędu od 80 decybeli w górę. Decydując się na wizytę u laryngologa, warto zatem sprawdzać jego doświadczenie, a także nowoczesność wykorzystywane sprzętu, czy też metodologię działań. Najwyższe standardy opieki medycznej wdrożył lekarz medycyny laryngolog Tomasz Skierski, który zajmuje się leczeniem chorób uszu, dróg oddechowych, czy nosa, eliminowaniem problemów związanych z trzecim migdałkiem, a także z opisywanym niedosłuchem. Łódzki gabinet Larmed tego specjalisty po postawieniu odpowiedniej diagnozy wdraża odpowiednie leczenie lub przygotowuje skierowanie do specjalistycznej placówki – między innymi leczenia wad narządu słuchu.

Leczenie niedosłuchu

W zależności od rodzaju wady – np. niedosłuch będący wynikiem przebywania w warunkach natężonego hałasu, zmiany wysięgowe w uchu, problem narastający z wiekiem, czy też zniekształcony obustronnie nerw słuchowy – wybiera się odpowiednią metodę przywracania pacjentom jak najwyższego poziomu komfortu. Dzisiaj przebiega to poprzez operacje wszczepienia implantu ślimakowego, czy rekonstrukcję błony bębenkowej przy wadach ucha środkowego, a także metodą najbardziej rozpowszechnioną, którą jest zastosowanie odpowiednio dobranego aparatu słuchowego. Warto przy tym wiedzieć, że nowoczesna technologia pozwala na stosowanie tych o niewielkich rozmiarach, które wyróżniają się wysokim poziomem estetycznym. W dużej części mogą one być refundowane, dlatego warto wspierać kampanie związane z walką z niedosłuchem. Według danych statystycznych w Polsce, aż około 80% osób z różnym nasileniem niedosłuchu, nie podejmuje diagnostyki oraz leczenia laryngologicznego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz