Materiał Partnera

Wakacyjny wypoczynek w Lubniewicach

Wakacyjny wypoczynek w Lubniewicach

Odpoczynek nad jeziorem to tylko jedna z wielu atrakcji Lubniewic. Piękne tereny województwa lubuskiego przyciągają zainteresowanie osób szukających ciszy, spokoju, ale także możliwości aktywnego wypoczynku. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze atrakcje i formy aktywności, jakie można uprawiać podczas urlopu w Lubniewicach. Z pewnością Ziemia Lubuska zachwyci Was swoją niepowtarzalnością.

Kameralnie i komfortowo

Nie da się ukryć, że Lubniewice to jedno z najpiękniejszych miejsc w województwie lubuskim. Do tej pory było ono mało znane. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób szuka interesującej, nietypowej lokalizacji na urlop. Są nieco znużeni tłumami ludzi oraz atrakcjami atakującymi ich zaciekle na każdym kroku. Co prawda nie chcą się nudzić, ale wolą sami wybierać formy aktywności, które będą realizować w wolnym czasie. Lubniewice i okoliczne tereny to idealne miejsce na tego typu urlop. Co ciekawe miejscowość ta jest znana także dzięki Michalinie Wisłockiej. Podobno właśnie tutaj przeżyła ona swoją największą miłość. Lubniewice to jednak nie tylko klimatyczny Park Miłości dla zakochanych oraz neorenesansowy zamek z neogotycka wieżą widokową.


Warto zwrócić uwagę, że blisko 70% powierzchni gminy pokrywają lasy. Piękne, urokliwe tereny pełne dzikiej zwierzyny zachęcają do długich spacerów. Leśne wędrówki stanowią nie lada atrakcję zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych. Nie da się pominąć walorów edukacyjnych wynikających z obcowania z przyrodą. Okolice Lubniewic to także tereny, gdzie aż roi się od grzybów. Można powiedzieć, że ta okolica jest rajem dla grzybiarzy.

Wypoczynek nad jeziorem

Obok lasów ważnym elementem krajobrazu Lubniewic są jeziora. Największe z nich, Lubniewsko zajmuje powierzchnię 240 hektarów i ma głębokość 15 metrów. Oprócz niego warto wymienić jeszcze jezioro Krajnik oraz Lubiąż. W związku z bogactwem jezior ogromnym zainteresowaniem cieszy się wynajem sprzętu wodnego. Błogie chwile spędzone na pływaniu po idealnie równej tafli jeziora pozwalają się odprężyć i naładować akumulatory przed powrotem do codziennych obowiązków. Na fanów kajakarstwa czeka także wypożyczalnia kajaków.

Komfortowe zakwaterowanie

Atrakcje okolicy są ważne, ale równie istotna jest możliwość komfortowego zakwaterowania. Wygodne, przestronne i kompleksowo wyposażone pokoje ośrodka Złota Rybka w Lubniewicach cieszą się wielkim uznaniem turystów. Niezaprzeczalnym atutem są w tym przypadku usługi dodatkowe jak restauracja serwująca dania kuchni polskiej. Dostęp do świeżych ryb morskich, jak również bardzo popularne dania fast food pozwalają odnaleźć się posiadaczom zróżnicowanych gustów kulinarnych. Swoistą wizytówką ośrodka są pyszne śniadania kontynentalne serwowane każdego dnia. Miejsce na rozpalenie ogniska i grilla pozwalają w dobrym nastroju spędzać ciepłe, letnie wieczory.

Odpoczynek nad jeziorem z rodziną to doskonały pomysł na spędzenie urlopu. Wybierając Lubniewice można liczyć na wiele zróżnicowanych atrakcji i form spędzania wolnego czasu. Dodatkowo po całodziennych szaleństwach można odpocząć w komfortowych warunkach, jakie proponują tutejsze pensjonaty.

Opracowanie:
Lubniewice, Jana Pawła II 48 lok. 3
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz