Materiał Partnera

Wakacyjny poradnik: Jak umilić sobie czas podczas wycieczki autokarem?

Wakacyjny poradnik: Jak umilić sobie czas podczas wycieczki autokarem?

Podróże autokarem to nieodłączna część wakacji. Czasem trwają krótko, czasem dłużej, ale bardzo często bywają nudne i męczące. Co zrobić, żeby jadąc autobusem na wakacje dobrze się bawić? Trzeba rozsiąść się wygodnie w fotelu, zrelaksować i wypróbować jeden ze sposobów, które przedstawiamy poniżej. Ale uwaga – po zastosowaniu się do tych wskazówek może się okazać, że kiedy dotrzemy na miejsce, nie będzie nam się chciało wysiadać!

W statki i w karty

Jeśli na wycieczkę jedziemy paczką znajomych albo całą rodziną, nawet długa trasa może nam upłynąć bardzo przyjemnie. Świetnym sposobem wspólnego spędzania czasu (zresztą nie tylko w autobusie) są gry – na przykład w karty. Zaletą kart jest to, że wystarczy zabrać ze sobą jedną, mieszczącą się w kieszeni talię, żeby mieć od razu do dyspozycji dziesiątki różnych gier. Jeśli jednak nie przepadamy za kartami albo po prostu zapomnieliśmy ich zabrać, nic straconego – zawsze pozostają nam statki, państwa-miasta czy nieśmiertelne kalambury.

Czas dla siebie

W codziennym życiu często brakuje nam czasu tylko dla siebie. Warto więc wykorzystać podróż na relaks i spędzenie kilku godzin tylko ze sobą i tylko dla swojej przyjemności. W zapełnionym autobusie znalezienie chwili dla siebie może wydawać się trudne, jednak zwykle wystarczą dobre słuchawki, żeby skutecznie odizolować się od reszty pasażerów. Kolwit. FTUH Leszek Kała to firma, która zapewnia wygodne i komfortowe busy i autokary na wycieczki. Korzystając z jej usług możemy wygodnie rozsiąść się w fotelu i oddać się ulubionym przyjemnościom – poczytać książkę, która od dawna czekała na półce, przejrzeć dobry magazyn albo nadrobić kilka odcinków serialu – pamiętajmy tylko, by przed wyjazdem skopiować je do pamięci tabletu lub telefonu. Podczas dłuższej podróży nieocenioną pomocą będzie też dla nas mała poduszka i lekki polarowy kocyk. Dzięki nim wygodnie ułożymy się w fotelu i będziemy mogli naprawdę się zrelaksować.

Zjedz coś!

Jedzenie dla zabicia czasu to nie najlepszy pomysł. Warto jednak zadbać o to, żeby w podróży nie zabrakło nam smacznych, zdrowych i wygodnych w jedzeniu przekąsek. Jeśli w autobusie spędzimy cały dzień, raczej nie będziemy mieli czasu na to, by zjeść normalny obiad. Warto więc zabrać ze sobą coś, co z powodzeniem go zastąpi. W podróży sprawdzą się obrane, pokrojone na małe kawałki marchewki, jogurt z domową granolą, ciasteczka owsiane, jakaś sycąca sałatka albo przygotowane z wielu zdrowych składników kanapki. Warto mieć przy sobie też wilgotne chusteczki, które pozwolą nam umyć ręce przed jedzeniem i po posiłku. W wygodnym autokarze czy busie podróż może być przyjemnością.

Oceń artykuł (3)
2.3
Komentarze
Dodaj komentarz