Materiał Partnera

Wakacyjne okazje. Oferty biur turystycznych

Wakacyjne okazje. Oferty biur turystycznych

Wybór miejsca na wakacje powinien zależeć od naszych osobistych preferencji. Jedne osoby lubią przebywać w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży i oceanu, inne natomiast wolą wycieczki objazdowe po wybranych krajach. Coraz popularniejsze stają się podróże w kraje innych kontynentów. Dzięki temu możemy poznać obcą kulturę, odmienny klimat i zwyczaje.

Odpoczynek w hotelu nad wodą

W ofertach dotyczących odpoczynku biernego najpopularniejsze są kraje europejskie z dostępem do morza. Najlepszą ofertą pod względem ceny cieszy się Bułgaria, która jest bardzo często wybierana przez polskich turystów. Ze względu na dużą ilość wysp i wiele miejsc do odpoczynku popularne są także Chorwacja, Grecja i Hiszpania. W przypadku ofert All Inclusive, obok wymienionych państw polecane są takie miejsca jak Turcja, Tunezja, Malta czy Egipt. Hotel, w którym niczego nie brakuje, obsługa na wysokim poziomie i dostęp do morza sprawiają, że turyści mogą odpocząć od swojej codziennej pracy. Tego typu oferty wypoczynkowe są polecane szczególnie osobom, które od zwiedzania i jeżdżenia wolą opalanie się w pełnym słońcu.

Wakacje objazdowe po Europie

Osoby, dla których odpoczynek polega na poznawaniu nowych miejsc, z pewnością zainteresują się wakacjami w formie objazdowej. Wybór wybranego kraju bądź krajów będzie zależał od osobistych preferencji jak i możliwości finansowych. W Europie, ze względu na dziedzictwo kulturowe, najbardziej popularne są Francja, Włochy, Grecja czy Portugalia. Pracownik agencji turystycznej „Ita” Beaty Gruntowicz w Białymstoku dodaje: W zależności od rodzaju oferty może to być pobyt w stolicy lub wycieczka objazdowa po danym kraju z uwzględnieniem wartości kulturowych regionu, czyli zabytków, muzeów, regionalnych potraw itp.

Wycieczki do krajów egzotycznych

Ze względu na odległość, większość wycieczek poza kraje europejskie jest droższa. Pieniądz przekłada się jednak na egzotykę miejsca, która wiąże się z innym klimatem, obcą kulturą czy religią. Na bliskim wschodzie wygodne miejsca na odpoczynek można znaleźć w Egipcie lub na Cyprze. Natomiast jeśli bardziej chcemy poznać bliski wschód, możemy zdecydować się na wycieczkę do Izraela, Jordanii, Emiratów Arabskich czy Azerbejdżanu. Popularne są także dalsze kraje azjatyckie, takie jak Chiny, w których zobaczymy Wielki Mur czy Indie z wyprawą do Tadż Mahal. Wiele atrakcji znajdziemy także na pozostałych kontynentach. W Meksyku jest dużo turystycznych kurortów, a także pozostałości starożytnych Azteków, natomiast w Kenii można spotkać dzikie zwierzęta na safari.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz