Wakacje w Łebie. Dojazd, noclegi, największe atrakcje

Wakacje w Łebie. Dojazd, noclegi, największe atrakcje

Łeba, przez wielu uznawana za Letnią Stolicę Polski, to miasto, w którym co roku swój urlop spędza tysiące Polaków. Znajdziemy tutaj piękne piaszczyste plaże, rozbudowaną bazę noclegową i atrakcje – zarówno dla najmłodszych, jak i starszych wczasowiczów. Jednym z najpiękniejszych miejsc w okolicy miasta jest Słowiński Park Narodowy i wyjątkowe ruchome wydmy. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas wakacji w Łebie.

Jak dojechać do Łeby?

Wybierasz się na wakacje w Łebie? Do miasta możesz dojechać samochodem, pociągiem lub autobusem. Jeśli jedziesz z kierunku Szczecina lub Trójmiasta, trzymaj się drogi E28, a następnie skręć w Lęborku w drogę 214 w kierunku Łeby.

Dla osób nie posiadających samochodu, dobrym rozwiązaniem będzie podróż pociągiem. Do Łeby pociągiem możesz dojechać m.in. z Gdyni, Wejherowa, Słupska, Pucka, Grudziądza, Główczyc oraz Warszawy. Z kolei autobusy PKS z Łeby jeżdżą m.in. do Gdyni, Pucka, Warszawy, Słupska, Wejherowa, Lęborka oraz Nowęcina.

Gdzie nocować w Łebie?

Łeba to bardzo przyjazne miasto dla turystów, posiadające różnorodną bazę miejsc noclegowych. Planując urlop, możesz zdecydować się na nocleg w kwaterze prywatnej, pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym lub luksusowym hotelu. Dla rodzin z dziećmi świetną opcją będzie nocleg w hotelu z basenem tuż przy plaży, z pełnym wyżywieniem. Jeśli planujesz dużo zwiedzać i nie jesteś fanem plażowania, wybierz ośrodek położony trochę dalej od plaży – z pewnością zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

Poza sezonem letnim Łeba oferuje również pobyt w nowoczesnych ośrodkach rehabilitacyjnych, przyjmujących gości na turnusy lecznicze. Niezwykłe walory Łeby znane są od dawna – można tutaj leczyć m.in. choroby górnych dróg oddechowych, alergie czy nerwice.

Gdzie plażować w Łebie?

Łeba znana jest z pięknych, czystych piaszczystych plaż. W mieście znajdziesz trzy kąpieliska:

  • kąpielisko centralne położone przy plaży „A” – największe, rozpoczynające się na wysokości hotelu „Neptun”,
  • kąpielisko przy plaży „B” – dużo mniejsza plaża, położona w rejonie ul. Turystycznej i rozciągająca się w kierunku zachodnim,
  • kąpielisko przy plaży ‘C” – rozpoczynające się przy hotelu „Łeba” i rozciągające się w kierunku wschodnim.

Atrakcje Łeby – co zobaczyć w mieście i okolicach?

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Znajdziesz tam przymorskie jeziora, bagna, łąki oraz wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami. To właśnie one są najbardziej znanym symbolem tego obszaru i symbolem Łeby. Najwyższa z nich osiąga wysokość od 30 do 40 m.n.p.m. Ruchome wydmy to zjawisko unikalne na skalę europejską – możesz do nich dotrzeć pieszo zielonym szlakiem lub skorzystać z transportu busem do Rąbki, gdzie znajduje się wejście do parku. Wstęp jest płatny.

Rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska

Na wschodzie od Łeby leży jezioro Sarbsko i rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska, który został założony w 1976 roku. Rozciąga się on na mierzei oddzielającej Bałtyk od jeziora Sarbsko i swoją ochroną obejmuje tereny o powierzchni ponad 500 ha. Na terenie rezerwatu możesz zobaczyć nadmorskie ruchome wydmy paraboliczne, bór bażynowy i unikatowe na polskim wybrzeżu zbiorowiska międzywydmowych zagłębień deflacyjnych. Znajdują się tutaj również liczne rośliny chronione – m.in. długosz królewski, fiołek torfowy, rosiczka długolistna i turzyca bagienna. Przez południowy skraj rezerwatu przepływa rzeka Chełst.

Park Dinozaurów

Park Dinozaurów to świetna atrakcja, jeśli wakacje w Łebie spędzasz razem z dziećmi. W parku, podczas spaceru ścieżkami i mostami, możesz zobaczyć 100 różnych gadów – a wśród nich dwa kolosy – Seismosaurusa mierzącego 45 m długości i Brachiosaurusa o wysokości 13 m. W parku możesz również zajrzeć do prehistorycznej chaty oraz groty, aby podejrzeć życie i pochówek Neandertalczyków. Najmłodsi chętnie pobawią się także w mini ZOO, w którym będą mogli nakarmić kozy, owce, daniele czy jelenie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz