Materiał Partnera

Wakacje w Gdańsku i okolicach. Gdzie znaleźć nocleg?

Wakacje w Gdańsku i okolicach. Gdzie znaleźć nocleg?

Gdańsk to idealne miasto zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy pobyt wakacyjny. Niezliczone atrakcje, doskonała baza noclegowa i komunikacja ułatwiająca poruszanie się po mieście i jego okolicach sprawią, że wakacje w Gdańsku będą pełne wrażeń, a jednocześnie przebiegną sprawnie. Gdzie szukać noclegu w Gdańsku, aby czerpać z jego uroków jak najwięcej?

Gdańsk – cały dla turystów!

Długa wielokulturowa historia Gdańska zostawiła po sobie mnóstwo atrakcji wartych odwiedzenia. Wyjazd zadowoli zarówno osoby szukające miejsc, które zapisały się w dziejach, jak i dla tych, którzy zachwycają się obiektami architektonicznymi. Wypoczną tu także osoby, które wolny czas chcą spędzać wśród zieleni. Z pewnością nie mogą się tu nudzić też ci, którzy w podróżowaniu najbardziej cenią odkrywanie nowych smaków – urlop w Gdańsku będzie zbyt krótki, aby spróbować wszystkiego na samym tylko Starym Mieście!

Oto kilka najważniejszych atrakcji turystycznych Gdańska:

  • Stare Miasto – można spędzić tu cały dzień, podziwiając zabytkowe budynki, zwiedzając ekspozycje muzealne i rozkoszując się lokalnymi przysmakami. Nocą starówka tętni życiem. Stanowi serce miasta jako główny ośrodek życia kulturalnego i rozrywkowego. Warto wybrać się tu w czasie jarmarku dominikańskiego, aby poczuć się jak w średniowiecznym porcie.
  • Największe w Polsce ZOO – można tu zobaczyć 1112 zwierząt z 193 gatunków. Powierzchnia 125 ha i moc atrakcji sprawiają, że wyjście do ZOO to całodniowa wycieczka.
  • Muzeum II wojny światowej – nowoczesny obiekt, który dzięki multimedialnym i przystępnym formom prezentacji treści jest w stanie zafascynować nawet znudzonego nastolatka. Przystępne ceny i dobra organizacja to dodatkowe atuty!
  • Pałac i park oliwski – barokowy zespół pałacowo-parkowy, który zachwyca nie tylko rozmachem, ale też tym, jak bardzo jest zadbany. W parku wydzielono palmiarnię i ogród botaniczny. Pozycja obowiązkowa dla osób szukających wyciszenia i dla zakochanych par!

Gdzie szukać noclegu, żeby skorzystać ze wszystkich uroków Gdańska i okolic?

Ogrom zabytków, atrakcji i lokali sprawia, że wyjazd powinien być zaplanowany, a nocleg w Gdańsku dobrze skomunikowany z obiektami, które chcesz zobaczyć. Warto pamiętać, że nie tylko centrum miasta jest godne obejrzenia – nie można pominąć okolicznych plaż, lasów, a na wielbicieli aktywnego wypoczynku czekają malownicze trasy rowerowe.

Wartą rozważenia propozycją noclegową jest Hotel Orle na Wyspie Sobieszewskiej. Zaledwie 100 metrów od plaży Gdańsk-Orle – najczystszego i najbezpieczniejszego kąpieliska. Obiekt dzieli od centrum miasta zaledwie 15 km, czyli 20 minut jazdy autobusem lub samochodem. Jest on dobrze skomunikowany z lotniskiem oraz stadionem Energa. Tunel pod Martwą Wisłą i południowa obwodnica miasta sprawiają, że Hotel Orle to idealna baza wypadowa zarówno dla tych, którzy chcą zwiedzać miasto, jak i dla osób, które widzą się raczej na plaży i podmiejskich szlakach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz