Materiał Partnera

Wakacje – najlepszy moment by pomyśleć o zakupie opału

Wakacje – najlepszy moment by pomyśleć o zakupie opału

Chociaż letnie upały raczej nie skłaniają nas do myślenia o sezonie grzewczym, to właśnie lato jest najlepszym momentem na zakup opału do domowego pieca. Dlatego, jeśli posiadamy piec opalany węglem, warto zaopatrzyć się w niezbędny zima opał jeszcze dziś. Kupując opał latem możemy sporo zaoszczędzić. Dlaczego warto kupować węgiel w wakacje? Odpowiedzi znajdziecie w naszym poradniku!

Lato – najwyższy czas kupić opał

Najlepszym momentem na dokonanie zakupu opału do naszego domu, zdecydowanie jest lato. Wysokie temperatury i rzadko występujące opady, sprawiają, że opał, który kupujemy jest suchy, dzięki czemu waży znacznie mniej niż pod wpływem wilgoci. Kupując opał mokry, płacimy też za wodę, którą jest nasiąknięty, wiec tak naprawdę węgla mamy znacznie mniej. Kupując opał suchy – niezależnie od tego czy to ekogroszek, czy miał – możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście procent jego ceny. To, przy zakupie opału na cały sezon grzewczy robi naprawdę spora różnicę. Paliwa stałe do domowych instalacji grzewczych znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Trans-Gaz. Wakacje to najlepszy okres na zakup ekogroszku, brykietu, pelletu, drewna oraz wszystkich innych paliw stałych.

Wakacyjne promocje

Odpowiednie warunki do przechowywania paliw stałych panujące latem, to nie jedyny powód dla którego warto pomyśleć o opale już teraz. Inna ważna sprawą są letnie promocje. Ze względu na to, że niewiele osób latem zawraca sobie głowę zakupami opału, w tym okresie w skupach możemy znaleźć wiele atrakcyjnych promocji. Czasem dotyczą one obniżki ceny za sam opał, a czasem możemy liczyć na przykład na darmowy transport zakupionego towaru. W każdym wypadku jest to spora ulga dla naszego portfela. Planując zakup opału na zimę warto przejechać się po okolicznych firmach i sprawdzić, które oferuje najlepsze warunki. Co bardzo ważne, kupując opał latem nie spieszymy się. Możemy więc świadomie wybrać rozwiązanie, które będzie dla nas najkorzystniejsze.

Jak wybrać dobry skład opału?

Kupując opał, powinnyśmy mieć pewność, że pochodzi on ze sprawdzonego źródła. Wybór dobrego, godnego zaufania składu opału ma duże znaczenie. Gorszej jakości opał ma mniejszą wartość kaloryczną, co w praktyce oznacza, że pozwoli na wytworzenie mniejszej ilości energii cieplnej. Dlatego, wybierając skład opału, nie szukajmy tylko najniższych cen. Zwracajmy też uwagę na opinie na temat danej firmy panujące wśród jej klientów. Dzięki temu w naszym domu będzie ciepło przez całą zimę.

Opracowanie:
Radziszów, Przemysłowa 5
tel. 12 275 13 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz