Materiał Partnera

Waga – podstawowy element wyposażenia każdego sklepu

Waga – podstawowy element wyposażenia każdego sklepu

Trudno wyobrazić sobie zakupy spożywcze w sklepie, w którym brakuje wagi. Urządzenie to odpowiada bowiem za wyznaczanie masy ciała produktów umieszczonych na jego odważnikach i dzięki specjalnemu systemowi umożliwia kasjerowi szybkie obliczenie kwoty należnej do zapłaty. Waga odgrywała ważną rolę już w starożytności, gdy utożsamiano ją z przedmiotem wykorzystywanym podczas osądów. Z tego powodu po dziś dzień stanowi ona synonim sprawiedliwości.

Od koloru do… dokładności, czyli przegląd popularnych typów wag

Każda z dziedzin wykorzystujących urządzenia ważące wykształciła własny typ wagi dostosowany do wymogów konkretnej branży. Różnice w poszczególnych kategoriach dotyczą przede wszystkim wyglądu, konstrukcji i dokładności systemu, jednak mechanizm działania wszystkich modeli sprowadza się do wykorzystywania podstawowych zasad fizyki. Najbardziej powszechnym typem urządzenia ważącego, z jakim spotykamy się na co dzień, jest waga sklepowa połączona z kasą – duet umożliwiający szybkie i sprawne określenie kosztu towaru znajdującego się na odważnikach. Warto pamiętać, że ten rodzaj systemu objęty jest szczególną kontrolą mającą służyć ochronie praw konsumenta. Oprócz tego często używanym produktem jest także waga kuchenna posiadająca funkcję ważenia składników z uwzględnieniem tary, czyli masy ich opakowania. W przemyśle z kolei wykorzystywane są automatyczne systemy elektroniczne pozwalające na pobieranie konkretnej, bardzo dokładnej ilości pożądanego materiału. Na szczególną uwagę zasługują też wagi laboratoryjne wyróżniające się wyjątkową precyzją pomiaru i specjalnie opracowaną konstrukcją skracającą do minimum czas potrzebny do uzyskania wyników. W tej kategorii produktów znaleźć można urządzenia o różnorodnej dokładności i nośności, między innymi wagi techniczne, analityczne, a nawet ultramikroanalityczne.

Jak postąpić w przypadku awarii wagi?

Codzienna eksploatacja urządzeń prędzej czy później prowadzi do obniżenia ich pierwotnego potencjału lub kompletnej awarii systemu ważącego. W takim wypadku, zamiast próbować działać na własną rękę, należy niezwłocznie udać się do certyfikowanego punktu serwisowego, takiego jak Danber. Doświadczeni w obsłudze wag fachowcy specjalizują się bowiem w naprawie, kalibracji i wzorcowaniu różnych typów urządzeń. Oprócz tego świadczą oni usługi z zakresu okresowego przeglądu wag i odpowiadają za nadzór nad sprzętami, pilnując przy tym przestrzegania systemu zarządzania jakością. Ponadto oferują oni klientom nowoczesne urządzenia ważące w przystępnej cenie.

Opracowanie:
Łódź, Tramwajowa 15
tel. 601 978 250
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz