Materiał Partnera

Wady i zalety domów w konstrukcji stalowej

Wady i zalety domów w konstrukcji stalowej

Budowa domu na szkielecie stalowym to bardzo popularne rozwiązanie, które stosowane jest w dużej mierze wśród mieszkańców Ameryki Północnej. W krajach europejskich co prawda dominuje wciąż tradycyjne budownictwo, jednak stopniowo zauważa się wzrost zainteresowania inwestorów również tym tematem. Warto jednak zadać sobie pytanie, jakie są wady i zalety domów w konstrukcji stalowej. Jesteście ciekawi? Ten artykuł z pewnością okaże się pomocny.

Zalety domów szkieletowych stalowych

Domy w konstrukcji stalowej mają niesamowicie wiele zalet, stąd też cieszą się tak dużą popularnością wśród mieszkańców Ameryki Północnej. Wynika to w dużej mierze z faktu, że stalowe szkielety domów są odporne na różnego rodzaju trzęsienia ziemi. Mimo że na naszym terenie te zjawiska nie mają miejsca, wciąż warto rozważyć budowę domu właśnie w ten sposób. Budowa domu na szkielecie stalowym to ogromna oszczędność dla naszego portfela, jeśli porównamy ją do tradycyjnych metod. Dotyczy to nie tylko samego postawienia domu, ale także jego utrzymania. Co więcej, stalowe konstrukcje są zawsze dodatkowo impregnowane, przez co odporne są na wszelkiego rodzaju korozje. Dzięki temu takie domy nie wymagają generalnego remontu nawet przez 50 lat. Kolejna ogromna zaleta domu na szkielecie stalowym to czas jego budowy. Przeraża Was perspektywa długich miesięcy w oczekiwaniu na wymarzone lokum? Domy szkieletowe, stalowe stawia się błyskawiczne, a wybudowanie pod klucz zajmuje maksymalnie 4 miesiące. Jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowo fakt, że prace rozpocząć można również w zimie, gdyż nie jesteśmy uzależnieni od robót mokrych, wydaje się to być bardzo dobre rozwiązanie. I są to wyłącznie wybrane zalety domów w konstrukcji stalowej.

Minusy domów w konstrukcji stalowej

Oczywiście domy szkieletowe, stalowe nie są wolne od wad i z pewnością należy je dokładnie przeanalizować. Podstawowa kwestia to stosunkowo niski wskaźnik akumulacji ciepła. Co to oznacza w praktyce? Że każda przerwa w ogrzewaniu takiego domu wiąże się z szybkim wychłodzeniem pomieszczenia, co może być uciążliwe zwłaszcza w okresie zimowym. Również parametry paroprzepuszczalności są dosyć niskie, czyli jeśli nie zadbamy o dobry system wentylacyjny, może dojść do powstania w środku wilgoci, a nawet pleśni. Wykańczanie domów w konstrukcji stalowej zazwyczaj odbywa się z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych, które wiele osób uważa za mało trwałe i wytrzymałe. Niekiedy możemy mieć trudność z zamontowaniem na ścianie mebli, czy innych cięższych przedmiotów. Pamiętajmy, że każdy ma inne potrzeby i oczekiwania, a jeśli jakaś kwestia jest dla nas niejasna, najlepiej wyjaśnić ją bezpośrednio z firmą budowlaną, która specjalizuje się w tego typu budowach, jak na przykład Maxus Edmund Wysocki ze Szczecinka. 

Domy szkieletowe stalowe mają bardzo wiele zalet, ale także wad. Niski koszt budowy oraz szybkość odbioru inwestycji z pewnością stanowią ogromny plus, jeśli porównamy je do murowanych konstrukcji. Jednak możliwość powstania wilgoci, niska akumulacja ciepła, czy ściany wykonane z płyt gipsowo-kartonowych mogą na wielu osób jednoznacznie przekreślać to rozwiązanie.

Opracowanie:
Szczecinek, Wiśniowa 4 lok. 3
tel. 695 228 616
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz