Materiał Partnera

Wada wzroku i pływanie – jak dobrze widzieć na basenie?

Wada wzroku i pływanie – jak dobrze widzieć na basenie?

Pływanie w okularach korekcyjnych jest wręcz niemożliwe. Niepraktyczne rozwiązanie może być jednak zastąpione przez specjalistyczny sprzęt przeznaczony właśnie do użytku w wodzie. Okazuje się bowiem, że najlepsze salony optyczne posiadają w asortymencie okulary do pływania. Dzięki nim osoba z wadą wzroku może bezproblemowo korzystać z basenów. Czy to jedyny wariant? Czy można pływać w soczewkach kontaktowych?

Kłopotliwy kontakt z wodą

Okulary korekcyjne nie mają zastosowania w wodzie, i jest to fakt niezaprzeczalny. Podczas pływania trudno je utrzymać na miejscu, a wilgoć może nawet w niektórych modelach powodować korozję. Z tego powodu coraz więcej osób szuka nowych rozwiązań, które pozwolą im na swobodne pływanie pomimo wady wzroku. Nietrafionym rozwiązaniem jest korzystanie np. z basenu w soczewkach kontaktowych. Nie są one kompletnie przystosowane do takich warunków i, choć może się wydawać, że to opcja o wiele lepsza niż pływanie w okularach, to jest to złudne. Wręcz przeciwnie, może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zanieczyszczenia i drobnoustroje znajdujące się w zbiorniku wodnym łatwo osiadają na soczewkach, co z kolei prowadzi do infekcji oka. Jeżeli więc chcemy używać szkieł kontaktowych na basenie, zabezpieczmy je specjalnymi okularami pływackimi. Wybierzmy też soczewki jednodniowe, które w swojej ofercie posiada renomowany Bydgoski Zakład Optyczny Żuchowscy. Jednak nadal nie jest to opcja najbezpieczniejsza, która gwarantuje spokój i brak ryzyka zainfekowania oczu. Istnieje jednak świetna alternatywa dla pływaków z wadą wzroku.    

Innowacyjne rozwiązanie

Pływanie dla osób z wadą wzroku jest nieco utrudnione. Warto wiedzieć, że pełne bezpieczeństwo w wodzie zapewni tylko specjalistyczny sprzęt. Aby go nabyć, należy zwrócić się do renomowanego zakładu optycznego i skonsultować nasz problem z wykwalifikowanym pracownikiem. Doradzi on zastosowanie najlepszych okularów do pływania – to obecnie jedyne sensowne rozwiązanie dla pływaków z wadą wzroku. Okulary pływackie są bardzo solidnie wykonane, a dodatkowo wykazują właściwości antyalergiczne. Ponadto są odporne na słoną wodę i posiadają powłokę zapobiegającą zaparowywaniu szkieł. Mają też odpowiednią moc, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i danej wady wzroku.

Okazuje się więc, że dla osób chcących pływać bezpiecznie, dbać przy tym o zdrowie swoich oczu i jednocześnie mieć pełną swobodę w wodzie, istnieje dobre rozwiązanie. To specjalistyczne okulary do pływania, które znajdują się w ofercie jedynie najlepszych zakładów optycznych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz