Artykuł sponsorowany

W Twoim domu brzydko pachnie? Pomoże ozonowanie

W Twoim domu brzydko pachnie? Pomoże ozonowanie

Brzydki, nieświeży, przykry zapach. Odór grzyba i wilgoci. Jeśli właśnie taki „zestaw” codziennie czeka na Ciebie w domu, czas coś z tym zrobić. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu i związanych z nim problemów? Nowoczesnym, zdrowym dla człowieka i nieszkodliwym dla środowiska rozwiązaniem jest ozonowanie. Na czym to polega?

Mieszkanie jak nowe

Brzydki zapach w mieszkaniu to prawdziwy problem. Smród uniemożliwia nam normalne życie. Jak do takiego domu zaprosić znajomych? Jak spotkać się z rodziną w święta? Często, żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, wydajemy pieniądze na remont. Jednak ta metoda nie zawsze jest skuteczna. Nowa warstwa farby czy tapety nie wystarczy, by pozbyć się zapachu siedzącego głęboko w ścianach. Zdarza się też, że w walce o przyjemnie pachnące mieszkanie sięgamy po silne detergenty. Efekt jest jednak kiepski – w najlepszym wypadku zamiast zapachu wilgoci nasze lokum wypełni woń środków chemicznych. Co w takim razie robić? – Najlepiej wykonać ozonowanie. Nie ma bardziej naturalnej i korzystnej dla środowiska metody na pozbycie się przykrego zapachu z pomieszczeń i nadanie im pożądanej świeżości. Ozon to gaz występujący naturalnie w atmosferze. Po jego zastosowaniu pomieszczenie wypełni lekki, świeży zapach, znacznie poprawiający samopoczucie i ogólny stan budynku. Ten zapach Państwo znają – pojawia się za każdym razem po burzy – wyjaśnia ekspert z firmy FHU Krakowski. Sławomir Krakowski.

Kiedy wybrać ozonowanie?

Ozonowanie to zdecydowanie najlepszy sposób na pozbycie się odoru z mieszkania. Jest niezwykle skuteczne – fachowcy mówią, że sprawdza się nawet 50 razy lepiej niż inne sposoby dezynfekcji pomieszczeń. Jego przeprowadzenie trwa też znacznie krócej. Dzięki temu nasze mieszkanie szybko będzie wyglądać jak nowe. Ozonowanie jest bezpieczne dla środowiska i dla człowieka – do jego przeprowadzenia wystarczy bardzo niewielka dawka ozonu. Dzięki niemu pozbywamy się wirusów, roztoczy i grzybów – czyli najczęstszych powodów przykrego zapachu. Taki zabieg daje nam też gwarancję, że smród nie powróci. Ozonowanie przeprowadza się w zamkniętych pomieszczeniach, w których zakłada się specjalne urządzenia wytwarzające ozon. Ten gaz dociera we wszystkie szczeliny – właśnie dlatego jest skuteczniejszy od tradycyjnych środków chemicznych. W takim pomieszczeniu mogą przebywać tylko fachowcy w specjalnych kombinezonach. Ozon nie uszkodzi naszego mieszkania, a jego zastosowanie pozwoli znów odetchnąć w domu pełną piersią.

Jak działa ozon?

Ozon to gaz, który w naturalny sposób występuje w naszej atmosferze. To on na wysokości około 10 km nad Ziemią tworzy warstwę chroniącą nas przed szkodliwym promieniowaniem UV i rakiem skóry. Ozon jest potrzebny także w troposferze – najniższej, najbliższej Ziemi warstwie atmosfery. Jego zadaniem jest usuwanie szkodliwych substancji chemicznych, grzybów i pleśni. Właśnie te właściwości tego gazu wykorzystywane są w trakcie ozonowania. Lista jego zastosowań jest bardzo długa. Poza zwalczaniem zapachów pochodzących np. z kuchni, od zwierząt czy od stęchlizny i pleśni, ozonu używa się także do:

  • ochrony przed insektami i gryzoniami
  • dezynfekcji klimatyzacji
  • zwalczania wirusów i bakterii
  • usuwania alergenów
  • sterylizacji pomieszczeń
  • usunięcia pleśni i grzybów

Warto też pamiętać, że właśnie ozon może nam pomóc całkowicie pozbyć się uciążliwego smrodu papierosów, lakierów, farb i innych trudnych do usunięcia odorów. Dzięki niemu, bez szkody dla środowiska i naszego zdrowia, w domu lub w biurze znów będzie pachnieć świeżością.

Zamiast ozonowania – jonizowanie

Ozonowanie jest bardzo skuteczne, jednak są sytuacje, w których lepiej sprawdzi się inna metoda – jonizowanie. Zwykle wykonuje się je w biurach, gdzie za nieprzyjemny zapach odpowiada bardzo duża liczba urządzeń elektrycznych. Czym jest jonizowanie powietrza? Tłumaczy pracownik firmy FHU Krakowski. Sławomir Krakowski: – To zjawisko odrywania się elektronów od atomu. Sprzęt elektroniczny powoduje, że otaczające nas środowisko ma dodatnią, nienaturalną charakterystykę. Jonizator powietrza powoduje, iż atomy, które nie posiadają elektronów, są o nie wzbogacane. Podobne zjawisko występuje w przyrodzie. Burza to nic innego jak naturalny jonizator. Dzięki niemu rośliny mogą wchłonąć potrzebny im do egzystencji azot, a ludzie cieszyć się rześkim i czystym powietrzem. Jonizowanie pozwala zmienić mikroklimat w naszym biurze, dzięki czemu po prostu poczujemy się lepiej. Charakterystyczny, nieprzyjemny zapach zniknie.

Oceń artykuł (3)
2.3
Komentarze
Dodaj komentarz