Materiał Partnera

„W moim magicznym domu jest ciepło i bezpiecznie” – czyli po co ocieplać dom

„W moim magicznym domu jest ciepło i bezpiecznie” – czyli po co ocieplać dom

Kto decyduje się na budowę domu, powinien zastanowić się nad jego ociepleniem i izolacją. Stare budownictwo nie posiadało takich ulepszeń, przez co mieszkania trudno było ogrzać. Obecnie nowoczesne technologie pozwalają zaoszczędzić energię i spowodować, że domy są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Zapobiegliwi właściciele nowych domów i mieszkań powinni pomyśleć o ich ociepleniu i izolacji.

Jakie są najlepsze sposoby na ocieplenie budynku?

Na rynku usług pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się ocieplaniem budynków. Należy do nich na przykład firma Usługi Remontowo-Budowlane "SKIBAR" Bartosz Skiba. Zaletą ich działalności  są spore późniejsze spore oszczędności w budżecie domowym. Izolowane, ocieplone domy nie wymagają tyle energii do ogrzania ich w chłodniejsze dni. Izolować i ocieplać można dowolne pomieszczenia, aby każda część budynku zatrzymywała ciepło. Ociepla się i izoluje przed chłodem i wilgocią m.in. :

  • stropy,
  • magazyny,
  • poddasza,
  • fundamenty,
  • podłogi.

Każdy specjalista od ociepleń i izolacji ma własne sposoby na uzyskanie oczekiwanych efektów. Warto najpierw sprawdzić, jakie opinie ma dana firma i czy na pewno jej praca spełni nasze oczekiwania. Wybór dobrej, sprawdzonej firmy, to często klucz do sukcesu remontowego. Zdarzają się niestety nieodpowiedzialni i nieprofesjonalni pracownicy, którzy potrafią przeciągać remont w nieskończoność, narażać na dodatkowe koszty, a dodatkowo wykonać bubel, który nie wytrzyma pierwszej wichury. Takich firm należy się wystrzegać.

Jak wybrać dobrą i profesjonalną firmę do ocieplenia i izolacji domu?

Prawdziwie profesjonalna firma ocieplająca budynki zwykle jest znana, ma stronę internetową na której łatwo znaleźć osiągnięcia i zakres usług wraz ze zdjęciami. Trzeba poszukać też opinii klientów. To cenna wskazówka do wyboru właściwej firmy. Warto spotkać się z właścicielem i podczas rozmowy dowiedzieć się, jakie stosuje techniki ociepleniowe, materiały, czy zapewnia gwarancję na wykonane usługi itp.

Jakie materiały najlepiej ocieplą dom?

Doskonałym materiałem izolacyjnym i ociepleniowym jest piana PUR. To bardzo nowoczesny produkt, który w krótkim czasie uszczelnia i ociepla budynek. Dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej do ocieplenia domu, można w znacznym stopniu zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Można również wykorzystać tradycyjne bloki styropianowe o różnej grubości i mocy ocieplenia. Powierzchnię pokrywa się później suchym tynkiem o dowolnej kolorystyce. To technika pracochłonna, ale nadal najczęściej wykorzystywana przy ocieplaniu budynków z zewnątrz. Gdy jednak dom zostanie już ocieplony, poczujemy ciepło i bezpieczeństwo, które są najważniejsze w naszym własnym domu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz