Artykuł sponsorowany

W jakich sytuacjach można ubiegać się o odszkodowanie?

W jakich sytuacjach można ubiegać się o odszkodowanie?

Odszkodowaniem nazywamy świadczenie, które należne jest osobie poszkodowanej gdy została wyrządzona jej szkoda (naruszenie dobra lub interesów). Celem takiego świadczenia jest zrekompensowanie uszczerbku, dlatego też w założeniu kwota ma być adekwatna do zaistniałej sytuacji. W jakich przypadkach można ubiegać się o odszkodowanie oraz gdzie szukać pomocy specjalistów, którzy pomogą nam w jego otrzymaniu? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak przez prawo definiowana jest szkoda?

Szkoda na podstawie której można ubiegać się o uzyskanie odszkodowania to uszczerbek majątkowy (naruszenie interesów majątkowych albo dóbr poszkodowanego) lub niemajątkowy (naruszenie dóbr niematerialnych, np. zdrowia poszkodowanego). Co istotne, szkoda mogła zostać wyrządzona nie tylko w sposób umyślny, ale także nieumyślny i czynnik ten również ma wpływ na rozpatrywaną sprawę.  

W jakich sytuacjach można dochodzić odszkodowania?

O odszkodowanie można starać się w sytuacjach jasno określonych przez prawo. Stanowi ono m.in., że pomiędzy szkodą a danym zdarzeniem, które ją wywołało, istnieje związek przyczyna-skutek. Jakie konkretnie mogą być to sytuacje? Chodzi przede wszystkim o wypadki komunikacyjne, szkody turystyczne oraz rolnicze, szkody pożarowe, szkody z OC, wypadki w pracy, a także błędy w sztuce lekarskiej.

Jak dochodzić odszkodowania?

Dochodzenie odszkodowania to proces w przypadku którego zdecydowanie lepiej zaufać specjalistom. W ramach kancelarii prawnej Solace z Gdańska swoją działalność prowadzi Joanna Rynowiecka, która jest ekspertem w tej dziedzinie. Jej codzienna współpraca z adwokatami i radcami prawnymi sprawia, że każda kwestia jest dokładnie analizowana, dzięki czemu klient ma pewność rzetelnego rozpatrzenia danej kwestii. Ubiegający się o odszkodowanie z pomocą Joanny Rynowieckiej może liczyć również na brak wstępnych opłat, przejrzystą umowę, a także rozpatrywanie spraw nawet po upływie 3 lat od zdarzenia.

Czym odszkodowanie różni się od zadośćuczynienia?

Analizując przepisy związane z kompensacją szkód majątkowych możemy natknąć się także na pojęcie zadośćuczynienia. Podczas gdy odszkodowanie odnosi się do szkód majątkowych, np. uszczerbku na mieniu, zadośćuczynienie odnosi się do szkód niemajątkowych, np. cierpienia psychicznego spowodowanego obrażeniami odniesionymi w wyniku wypadku.

Jeśli zależy Państwu na profesjonalnym i indywidualnym podejściu do konkretnej sprawy związanej z ubieganiem się o odszkodowanie, swoje usługi oferuje Joanna Rynowiecka. Cechą jej działalności jest nie tylko weryfikacja bez opłat, ale także dojazd do klienta, dzięki czemu nie muszą Państwo obawiać się choćby kosztownych wyjazdów w celu uzyskania fachowego wsparcia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz