Materiał Partnera

W jakich branżach stosuje się maszyny do podnoszenia i przenoszenia ładunków?

W jakich branżach stosuje się maszyny do podnoszenia i przenoszenia ładunków?

Ręczny transport towarów wiąże się między innymi z zagrożeniami dla pracowników, które mogą skutkować dolegliwościami zdrowotnymi. Wymaga on ścisłego przestrzegania rygorystycznych przepisów i w perspektywie dużych ilości ładunków, jest formą mało efektywną i nieopłacalną. Z tego względu w wielu firmach stosuje się maszyny służące do podnoszenia i przenoszenia ładunków. Zobacz, jakie rozwiązania proponują producenci maszyn i urządzeń przemysłowych.

Maszyny stosowane w transporcie bliskim

Można wyróżnić wiele typów urządzeń transportu bliskiego wykorzystywanych do podnoszenia i przenoszenia ładunków. W zależności od branży funkcje te pełnią dźwignice - suwnice, żurawie, dźwigi, windy oraz wózki widłowe; wciągarki; manipulatory pneumatyczne i podciśnieniowe; przenośniki taśmowe lub wózki manipulacyjne. Przedsiębiorcy mają więc szeroki wybór maszyn, których producenci stosują coraz nowocześniejsze technologie, by sprostać wysokim oczekiwaniom klientów.

Warto również wspomnieć o szerokim wachlarzu rozwiązań dostosowanych do konkretnych branży, które znajdziesz np. w ofercie firmy Id Lifting, dostawcy manipulatorów przemysłowych, wózków manipulacyjnych oraz różnego typu chwytaków i zawiesi do urządzeń dźwigowych.

Zastosowanie maszyn do podnoszenia i przenoszenia ładunków

Nowoczesne maszyny, których zadaniem jest podnoszenie i przenoszenie ładunków, znajdują swoje zastosowanie zarówno w branży produkcyjnej, jak i wielu innych dziedzinach – np. branży budowlanej przy montażu wielkogabarytowych przeszkleń.

Do branż, w których najczęściej korzysta się z takich rozwiązań, zaliczyć można:

  • przemysł spożywczy – wygodny transport zgrzewek, kartonów, skrzynek, pojemników,
  • branżę farmaceutyczną – bezpieczny i stabilny transport opakowań zbiorczych,
  • poligrafię – transport i manipulacja rolkami,
  • produkcję – transport stanowiskowy i międzystanowiskowy towarów i komponentów,
  • branżę budowlaną – przenoszenie ładunków na dalekie odległości.

Zalety korzystania z nowoczesnych rozwiązań

Zastąpienie pracy ręcznej nowoczesnymi maszynami przemysłowymi, takimi jak wózki manipulacyjne, czy manipulatory przemysłowe to korzyść zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników. Skracają one znacznie czas niezbędny na wykonanie wielu czynności, pozwalają na podnoszenie jednorazowo ładunków dużo cięższych i sprawną manipulację nimi. Co więcej, istnieje wiele innych zalet tego rozwiązania:

  • zwiększenie bezpieczeństwa pracowników,
  • ograniczenie kosztów,
  • możliwość wyboru rozwiązania dostosowanego do branży,
  • automatyzacja procesów.
Opracowanie:
Długołęka, Chabrowa 13
tel. 71 307 01 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz