Materiał Partnera

W jaki sposób skutecznie osłonić okna?

W jaki sposób skutecznie osłonić okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów każdego obiektu użytkowego. Istotna jest ich kompleksowa osłona – stolarka musi być zabezpieczona nie tylko przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale też uszkodzeniami mechanicznymi czy włamaniami. Charakteryzować ją musi również atrakcyjny wygląd, dlatego warto zdecydować się na poszczególne osłony w postaci rolet, żaluzji czy innych dodatków do okien.

Od zewnętrznej strony

Jednym z najpopularniejszych wariantów ochrony okien od strony zewnętrznej budynku są specjalistyczne rolety. Wysokiej klasy modele wykonywane są z wysokogatunkowego aluminium, dzięki czemu charakteryzują się sporą wytrzymałością. Rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale też stanowią skuteczną przeszkodę dla włamywacza. Wpływają także na izolację ciepła w budynku, efektywnie zatrzymując zimno i szczelnie zabezpieczając wnętrze obiektu użytkowego. Wysokiej klasy rolety zewnętrzne można znaleźć w szerokim asortymencie firmy Oknoland, która od wielu lat zajmuje się sprzedażą osłon do okien. Bogata oferta obejmuje produkty o wielu zróżnicowanych wielkościach i rodzajach – pancerz aluminiowy może wynosić od 39 do 77 mm, przy czym ostatni wariant stosuje się w bramach rolowanych. Zewnętrzne rolety są  także wyposażane w specjalne napędy, dzięki czemu osłony tego typu są funkcjonalne. Napędy mogą być zarówno ręczne, jak i sprężynowe oraz elektryczne. Warto też zwrócić uwagę na możliwości montażu, jakie daje konkretny budynek i w zależności od tego dobrać odpowiedni typ rolet zewnętrznych: naokienne, adaptacyjne bądź podtynkowe.

Wewnętrzne osłony

Wpuszczanie odpowiedniej ilości światła zewnętrznego do pomieszczeń możliwe jest dzięki osłonom wewnętrznym okien. W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych, tego typu akcesoria nie stanowią bariery dla nieproszonych gości, nie mają także wpływu na izolację cieplną. Ich zadaniem jest natomiast dbanie o regulację natężenia światła wpuszczanego do konkretnego pomieszczenia. Stanowią też niezwykle ważny element dekoracyjny okien, dbając o ich estetykę. W ofercie dobrych sklepów zajmujących się dystrybucją osłon okiennych znaleźć można zatem standardowe rolety wewnętrzne w wielu wariantach kolorystycznych, ale także coraz chętniej stosowane rolety dzień-noc. Dla entuzjastów nieco bardziej niepowtarzalnych rozwiązań rekomendowane są rolety rzymskie, które wyglądają niezwykle atrakcyjnie i jednocześnie pozostają bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem w zakresie osłony okna od strony wewnętrznej budynku. Szeroki asortyment obejmuje również żaluzje – wykonane z drewna z pewnością przypadną do gustu miłośnikom naturalnych rozwiązań, z kolei do nowoczesnych wnętrz lepiej sprawdzą się aluminiowe modele.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz