Materiał Partnera

W jaki sposób powinno się utylizować akumulatory?

W jaki sposób powinno się utylizować akumulatory?

Oczywiście większość z nas wie, że akumulator to niezbędny element w każdym samochodzie. Niestety co jakiś czas konieczna jest jego naprawa lub po prostu wymiana. Nie należy zapominać o tym, że nie ma znaczenia, jaki typ akumulatora posiadamy, konieczna jest jego odpowiednia utylizacja. Wszystko musimy być zgodne z obowiązującymi unijnymi przepisami oraz przebiegać w sposób bezpieczny dla środowiska.

Akumulator, a kosz na odpady

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy akumulatory mogą być składowane w koszach na zwykłe odpady. Odpowiedź jest naprawdę prosta, nie należy tego robić. Elektroniczne oraz elektryczne urządzenia wymagają składowania w specjalistycznych koszach. Specjaliści z firmy Remet HT przypominają, że składowanie akumulatorów oraz baterii w niedozwolonych miejscach, zagrożone jest karą grzywny. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest to, aby nasz akumulator trafił do skupu surowców wtórnych. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na recykling elektrośmieci, do których zaliczają się zepsute akumulatory. Wbrew pozorom to świetne rozwiązanie, które pozwoli nam na kilku razowe wykorzystywanie danego materiału. Oczywiście proces utylizacji akumulatorów obecnie regulowany jest przez wiele dokumentów unijnych oraz krajowych, a wszystko w trosce o nasze środowisko.

Miejsce utylizacji akumulatorów

Wiele użytkowników samochodów z pewnością często zadaje sobie pytanie, gdzie powinno się składować zepsute akumulatory. Ustanowiona w 2009 roku ustawa mówi o tym, że w obowiązku sprzedającego akumulatory leży konieczność poboru odpowiedniej opłaty depozytowej, jeżeli w czasie zakupu nowej baterii nie została oddana zepsuta. Bardzo często akumulator trafia w to samo miejsce, gdzie został wcześniej zakupiony, dzięki czemu możemy odzyskać wcześniej zapłacone pieniądze. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest wybór przedsiębiorstwa, które w swojej ofercie ma taką pozycję, jak utylizacja akumulatora. Najczęściej możemy spotkać się z tym w miejscu skupu złomu. Warto pamiętać o tym, że odpowiednia utylizacja baterii jest naprawdę ważną kwestią dotyczącą ochrony środowiska. Dzięki utylizacji akumulatorów zawarte w nich materiały sprawdzą się do produkcji kolejnych baterii oraz proces będzie przebiegał w sposób bezpieczny dla naszego środowiska.

Opracowanie:
Szczecin, Uczniowska 2a
tel. 600 251 656
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz