Materiał Partnera

W jaki sposób odświeżyć wygląd mieszkania z rynku wtórnego?

W jaki sposób odświeżyć wygląd mieszkania z rynku wtórnego?

Zakup mieszkania z rynku wtórnego wiąże się najczęściej z kupnem nieruchomości uprzednio urządzonej, której aranżacja niekoniecznie odpowiada nowemu właścicielowi. W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie szeregu prac remontowo-budowlanych, które pomogą w uzyskaniu satysfakcjonującego wyglądu pomieszczeń oraz ich odpowiedniego rozkładu. Co zatem konkretnie proponują specjaliści w tym zakresie?

Przestronne mieszkanie

Mieszkania z rynku wtórnego to najczęściej lokale znajdujące się w blokach z wielkiej płyty, ale też w nieco nowszych obiektach. Ich układ został z góry narzucony przez dewelopera, jednak z powodzeniem można nawet w mieszkaniu o niewielkim metrażu uzyskać sporo przestrzeni. W tym celu najczęściej realizowaną pracą jest burzenie ścian działowych. Specjalistyczne firmy ogólnobudowlane zajmujące się m.in. remontami nie tylko są jednak w stanie je usunąć, ale też wykonać nowe. Przeważnie wykorzystuje się do tego celu specjalne płyty gipsowo-kartonowe.

Daje to możliwość zupełnie odmiennego układu pomieszczeń niż pierwotnie, co ma wpływ na wygodę przy korzystaniu z mieszkania. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie ściany mogą być zburzone, a ich postawienie również wymaga odpowiedniego przygotowania. Z tego względu warto w tym zakresie postawić na specjalistów, takich jak np. firma ogólnobudowlana Roberta Krzemińskiego, która jest w stanie kompleksowo odświeżyć wnętrza dzięki przeprowadzonym pracom remontowym. Co jeszcze są w stanie wykonać profesjonaliści w tej kwestii?

Estetyka na najwyższym poziomie

Zmiany aranżacji w mieszkaniach z rynku wtórnego to jednak przede wszystkim wykorzystanie innych, nowych materiałów wykończeniowych. Związane jest to m.in. ze zmianą koloru ścian, które mogą być z powodzeniem pokryte farbą. Malowanie ścian to jedna z najpopularniejszych prac remontowych, którą jednak także warto zlecić specjalistom. Zadbają oni bowiem o właściwe jej wykonanie, co zapobiegnie problematycznym odparzeniom czy zaciekom powstałym na powierzchni niewłaściwie przygotowanej ściany. Można na niej również ułożyć tapetę bądź glazurę.

W każdym jednak przypadku niezbędne jest zachowanie maksymalnej precyzji, co przekłada się na późniejsze wrażenia estetyczne. Pomieszczenia dobrze wykończone charakteryzują się doskonałym wyglądem, który wymagany jest przez klientów zlecających prace remontowe. Ich profesjonalne wykonanie pozwala również na zmianę podłogi poprzez ułożenie nowego parkietu czy paneli. Warto pomyśleć także nad modernizacją sufitu. W mieszkaniach z rynku wtórnego najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest klasyczna, pomalowana farbą powierzchnia. Nowoczesne sufity podwieszane z dodatkowym oświetleniem z pewnością nadadzą pomieszczeniom wyjątkowego charakteru i odświeżą mieszkanie.

Opracowanie:
Studzionka, Krótka 2
tel. 887177795
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz