Materiał Partnera

W jaki sposób najlepiej przechowywać towary szczególnie długie i ciężkie?

W jaki sposób najlepiej przechowywać towary szczególnie długie i ciężkie?
Przedmioty długie i masywne wymagają odpowiednio mocnych konstrukcji. Zwykle w przypadku dłużyc budowlanych stosuje się regały wspornikowe lub Rollrack. Mimo tego, że pełnią takie same funkcje, ich budowa nieco się od siebie różni. Nim podejmiesz decyzję, najpierw przyjrzyj się ich największym zaletom. Który typ lepiej sprawdzi się w przypadku Twojej hali magazynowej?

Regały Rollrack – duża stabilność konstrukcji!

Regały Rollrack są budowane na zasadzie plastra miodu, dzięki czemu umożliwiają przechowywanie wielu różnorodnych, długich materiałów i swobodne wyjmowanie ich od strony bocznej. Tunele są stworzone za pomocą poziomych i pionowych belek – w ten sposób na jednym regale powstaje kilka osobnych przestrzeni. Moduły mogą być w różnych rozmiarach, w zależności od wielkości składowanych artykułów. Tego typu regały są bardzo stabilne i doskonale sprawdzają się w przypadku profili, rur lub listew. Mogą być wykorzystane nie tylko w halach magazynowych, ale również sklepach budowlanych, ze względu na szczególnie łatwy dostęp i możliwość swobodnego wyjmowania pojedynczych sztuk towarów.

Klasyczny regał wspornikowy

Są one spotykane w magazynach i marketach o wiele częściej niż regały typu Rollrack. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest brak przednich słupków w regałach wspornikowych. Umożliwia to szybsze i łatwiejsze ładowanie towarów na półce, jednakże ma pewną istotną wadę – na jednym poziomie można przechowywać tylko jeden rodzaj produktu. W przeciwnym razie będą się ze sobą mieszały. Regały wspornikowe stosuje się zarówno w produkcji masowej, jak i przy sprzedaży detalicznej. Mogą występować w wielu różnych rozmiarach, zarówno pod względem długości, jak i ładowności. 

Najważniejsze cechy regałów wspornikowych:

  • występują w konfiguracjach jedno- oraz dwustronnych;
  • umożliwiają składowanie towarów w jednej kolumnie;
  • regały jednostronne mogą być montowane przy ścianach;
  •  można je montować na różne sposoby – w zależności od potrzeb oraz ilości dostępnego miejsca.

Które rozwiązanie lepiej się sprawdzi?

Wybór regału zależy głównie od indywidualnych preferencji i potrzeb danego przedsiębiorstwa. Rollrack są zwykle wybierane do magazynów, które przechowują wiele różnorodnych produktów w niewielkiej ilości pojedynczych sztuk z każdego rodzaju. Natomiast regały wspornikowe będą nieco tańsze i sprawdzą się w masowej produkcji, gdyż są zdecydowanie bardziej pojemne.

Zarówno regały wspornikowe, jak i RollRack są indywidualnie projektowane i produkowane z solidnych elementów przez firmę Dexion. Korzystając z fachowego doradztwa, można stworzyć perfekcyjnie zaplanowany magazyn, który będzie charakteryzował się nie tylko szczególnie dużą powierzchnią składowania, ale również możliwością swobodnego sięgania dowolnych produktów.

Opracowanie:
Warszawa, Wenecka 12
tel. 22 295 08 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz