Artykuł sponsorowany

W jaki sposób można podzielić majątek po rozwodzie? Pomoc prawna Kancelarii Adwokackiej Agnieszki Sołtys!

W jaki sposób można podzielić majątek po rozwodzie? Pomoc prawna Kancelarii Adwokackiej Agnieszki Sołtys!

Rozwód jest trudnym doświadczeniem życiowym, które rozdziela drogi współmałżonków w sposób definitywny. Wiele osób uważa, że rozstanie jest zakończeniem pewnego etapu życiowego. Jednakże, warto wiedzieć, że oprócz samego rozwodu, jeżeli małżonkowie nie podpisali intercyzy, konieczny jest podział majątku. Można go dokonać podczas rozwodu, zakładając osobą sprawę lub polubownie poprzez negocjacje u prawna Kancelarii Adwokackiej Agnieszki Sołtys.

Sposoby podziału majątku w przypadku rozwodu

Frustracja, złość, ból i rozczarowanie to tylko niektóre uczucia towarzyszące współmałżonkom podczas rozwodu. Każde rozstanie jest trudne do przejścia, gdyż kończy się pewien etap w życiu. Oprócz rozprawy rozwodowej, jeżeli współmałżonkowie nie podpisali dokumentu dotyczącego rozdzielności majątkowej czyli intercyzy, konieczny jest jeszcze podział wspólnego majątku. Niezależnie od tego, czy z małżeństwa zrodziły się wspólne dzieci czy też nie, majątek można podzielić na trzy główne sposoby, do których zalicza się: podział w trakcie spawy rozwodowej, założenie odrębnego postepowanie sądowego oraz polubowne rozdzielenie wspólnych dóbr podczas negocjacji odbywających się u adwokata. Trzeba pamiętać, że rozdziałowi podlega tylko i wyłącznie wspólny majątek, zgromadzony w trakcie trwania małżeństwa. Dobra osobiste, za które uważa się majątek posiadany przed ślubem czy też np. otrzymany darowizną lub spadkiem nie jest brany pod uwagę.

Dla dobra sprawy, nawet w przypadku, kiedy ze współmałżonkiem nie ma dobrych relacji, warto jest dokładnie zastanowić się nad polubownym podziałem, gdyż batalia sądowa nie tylko przysparza wielu nerw i stresu, ale nie w każdej sytuacji może się dla danej strony okazać korzystna oraz pomyślna. Pierwsze rozwiązanie, czyli podział majątku w trackie rozwodu, w jednym postępowaniu, najczęściej stosuje się w przypadku, gdy wspólnie zgromadzony majątek nie był zbyt duży i trudny do podziału, a samo małżeństwo trwało krótko. Z kolei, w przypadku rozwodu małżeństwa w kilkunastoletnim stażem, gdzie obie strony nie chcą iść na kompromis i porozumieć się, zazwyczaj konieczne jest założenie osobnego postępowania sądowego. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj w praktyce trwa ono dość długo i sąd domyślnie zakłada, że majątek powinien być podzielony pomiędzy współmałżonków po równo.

Jednakże, w sytuacji, gdy rozwód został orzeczony z wyłączną winą jednej strony, współmałżonek poszkodowany może ubiegać się o korzystniejsze dla niego rozdzielnie wspólnych dóbr. Tak samo sytuacja przedstawia się, gdy jedna ze stron w sposób nieadekwatny do posiadanych możliwości przyczyniała się do rozmnażania wspólnego majątku. Wtedy konieczne jest przed sądem udowodnienie takiego stanu rzeczy. Trzeba pamiętać, że podział majątku może obejmować również sytuacje, w której chociaż jedna ze stron nie pracowała zarobkowo, ale prowadziła gospodarstwo domowe i wychowywała dzieci, co również uwzględnia się w podziale majątku.

Zalety podziału majątku w obecności adwokata

Podział majątku poprzez negocjacje w adwokata daje szanse indywidualnego porozumienia się współmałżonków. Dzięki temu, można poprzez kompromis podzielić tak majątek, aby było to odpowiednie dla obu stron. Trzeba pamiętać, że sąd nie zawsze może podzielić majątek w sposób satysfakcjonujący  byłych współmałżonków, gdyż jednej ze stron może bardziej zależeć na zatrzymaniu wspólnego domu czy mieszkania, a drugiej samochodu czy innego dobra materialnego, jak np. gruntów. Wiele zależy tutaj od danej sytuacji. Ponadto, negocjacje w  doświadczonej Kancelarii Adwokackiej Agnieszki Sołtys z Ełku w województwie warmińsko-mazurskim przebiegają szybko, skutecznie, w pokojowej atmosferze, a co najważniejsze w uniknięciem brania udziału w długim i meczącym postępowaniu sądowym, dotyczącym podziału majątku, Dzięki temu obie strony zaoszczędzą sobie czasu, nerw, a także zyskają cenny czas. Adwokat Agnieszka Sołtys pomoże sporządzić spis wspólnych dóbr, dzięki czemu dużo łatwiej dokonać satysfakcjonującego obie strony podziału.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz