Artykuł sponsorowany

W jaki sposób jest realizowany transport artykułów spożywczych?

W jaki sposób jest realizowany transport artykułów spożywczych?

Nie da się ukryć, że transport artykułów spożywczych to duże wyzwanie logistyczne. Musi on bowiem odbywać się w odpowiednich warunkach, z zachowaniem ustalonych terminów oraz licznych zasad bezpieczeństwa. Na wysokości zadania staje zawsze przedsiębiorstwo Dick Inter, które jako renomowana hurtownia, gwarantuje sprawny przewóz produktów do partnerów handlowych.

Przewóz w warunkach kontrolowanych

Dystrybutorzy żywności dokładają wszelkich starań, aby proponowane przez nie towary dotarły do klientów z zachowaniem pierwotnej jakości. Nie inaczej jest w przypadku gdańskiej firmy Dick Inter, która działa w branży od 1993 roku, gwarantując terminowy transport zamówionego towaru. Powyższe przedsiębiorstwo dysponuje flotą nowoczesnych pojazdów ciężarowych wyposażonych w niezbędne rozwiązanie techniczne. Pozwalają one w pełni spełnić warunki przewozu kontrolowanego, a te są regulowane przez liczne przepisy międzynarodowe. Określają one też, chociażby kwestie właściwego oznakowania maszyn przeznaczonych do transportu krajowego i zagranicznego.

Poszczególnym grupom artykułów spożywczych należy zapewnić zdywersyfikowaną temperaturę czy poziom wilgotności. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż różnią się one między sobą składem, stanem skupienia, a przede wszystkim terminem przydatności. Bez względu na specyfikę towarów, trzeba zadbać również o ich rozmieszczenie oraz optymalną ochronę w czasie prac załadunkowych i wyładunkowych. W tym celu stosuje się odpowiednio zaprojektowane skrzynie oraz palety.  Dystrybutorzy muszą więc, mówiąc w dużym uproszczeniu, organizować przewóz z uwzględnieniem wielu detali, dzięki którym towary docierają do partnerów baz najdrobniejszego uszczerbku.

Czas to pieniądz

Nie ulega wątpliwości, że transport ciężarowy stanowi optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw pragnących zapewnić terminowe dostawy. Pod warunkiem dobrej organizacji procesu przewozowego, niweluje on do zbędnego minimum ryzyko uszkodzenia ładunku.  Pojazdy wyposażone w liczne udogodnienia dotrą poza tym do każdego miejsca wskazanego przez klienta – hipermarketu czy prywatnego sklepu. Aby uniknąć zbędnych opóźnień, firmy zatrudniają wykwalifikowanych kierowców, którzy są wspierani przez specjalistów od spraw logistycznych. To właśnie oni tworzą projekty tras, a niekiedy gwarantują operatorom stałą obsługę opartą o technologię satelitarnego naprowadzania. Fachowcy na bieżąco zapoznają się ponadto z nowymi regulacjami i dyrektywami w zakresie transportu krajowego i międzynarodowego artykułów spożywczych, przez co realizują zlecenia zgodnie z obowiązującymi standardami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz