Materiał Partnera

W jaki sposób firmy transportowe zabezpieczają przewożone towary?

W jaki sposób firmy transportowe zabezpieczają przewożone towary?

Przewóz konkretnego ładunku z jednego miejsca do drugiego to przeważnie spore przedsięwzięcie, które wymaga zastosowania odpowiedniego ciągnika siodłowego wraz z naczepą przystosowaną do konkretnego typu towaru. Musi ona gwarantować maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy – materiały w naczepie nie mogą się przemieszczać, co mogłoby skutkować nie tylko ich uszkodzeniem, ale też zagrożeniem dla kierowcy.

Właściwe ułożenie w naczepie

Dostosowanie naczepy do przewożonych towarów jest jednym z najważniejszych elementów sprawnego transportu ciężkiego. Ładunek musi być we właściwy sposób ułożony oraz zabezpieczony, do czego wykorzystywane przez dobre firmy transportowe są specjalne pasy czy maty antypoślizgowe. Ochrona towaru przed uszkodzeniem wynikającym z nadmiernego przesuwania się w trakcie jazdy możliwa jest też dzięki charakterystycznym poduszkom powietrznym umieszczanym w naczepie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa podczas przewozu gwarantuje firma transportowa Jerzy Cabała PTHU, która oprócz wspomnianych elementów stosuje też kantowniki czy belki, a wykwalifikowany zespół dba o  to, by ładunek był rozmieszczony w sposób właściwy. Jest to konieczne ze względu na dopuszczalne wartości w zakresie maksymalnego nacisku na osie. Parametr ten musi być bezwzględnie przestrzegany, co gwarantują wyłącznie renomowane firmy transportowe. W jaki jeszcze sposób dbają one o zabezpieczenie przewożonych towarów?

Kompletne bezpieczeństwo

Niezwykle istotny jest także sam kierowca, który podejmuje się realizacji poszczególnych zleceń. Dobre firmy transportowe zatrudniają doświadczonych specjalistów i nieustannie podnoszą ich kwalifikacje poprzez szkolenia i dodatkowe kursy. Ponadto bardzo ważny jest czas pracy – pod tym względem obowiązujące przepisy muszą być rygorystycznie przestrzegane, o co także zadba profesjonalny przewoźnik. Dodatkowym atutem jest ubezpieczenie OC przewoźnika krajowego. Jego wartość może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych, co pozwala zabezpieczyć towar nawet na wypadek niespodziewanych sytuacji losowych związanych z jego uszkodzeniem czy utratą.

Bezpieczeństwo związane jest nieodłącznie z flotą samochodów przewoźnika, a konkretnie ich stanem technicznym. Regularnie wykonywane badania w połączeniu z serwisem i wymianą filtrów oraz płynów eksploatacyjnych zapewniają doskonałą jakość realizacji transportu. Warto postawić na firmę, która jednocześnie świadczy także usługi z zakresu napraw pojazdów oraz ich serwisowania. W takich przypadkach ciągniki oraz naczepy są zawsze perfekcyjnie przygotowane nawet do bardzo dalekich tras.

Opracowanie:
Wrocław, Buforowa 4e
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz