Materiał Partnera

W jaki sposób dopasowuje się dekoracje sceniczne?

W jaki sposób dopasowuje się dekoracje sceniczne?

Dzięki dekoracjom scenicznym możliwe jest stworzenie niepowtarzalnego charakteru i unikatowości danego programu telewizyjnego czy innego widowiska rozrywkowego. Poszczególne elementy, np. stalowe konstrukcje używane do przygotowania wyjątkowej scenografii, specjalistyczne firmy działające w zakresie techniki scenicznej proponują w wersjach dopasowanych i w pełni zgodnych z oczekiwaniami klienta. Jak dokładnie dopasowuje się takie dekoracje?

Właściwe metody obróbki

Najczęściej scenografię do konkretnego widowiska tworzy się za pomocą elementów konstrukcyjnych ze stali. Nierzadko jednak projekt wymaga zastosowania wyrobów metalowych o nietypowych kształtach i wymiarach. W takiej sytuacji firma zajmująca się produkcją dekoracji scenicznych musi zadbać o to, by te były jak najlepiej dopasowane do oczekiwań klienta. Jest to możliwe dzięki użyciu nowoczesnych metod obróbki, które pozwalają na przygotowanie konkretnych elementów we właściwy sposób.

Jedną z często stosowanych technik jest toczenie i frezowanie. To właśnie poprzez ich wykorzystanie możliwe jest stworzenie elementów o nietypowych kształtach. Z kolei ich efektywne połączenie można osiągnąć dzięki spawaniu. W taki sposób dekoracje do scenografii i niezbędne do ich wykonania elementy konstrukcyjne tworzy firma Piasecki i Syn, która od wielu lat świadczy kompleksowe usługi w zakresie techniki scenicznej. Oprócz wspomnianych już metod dopasowywania fragmentów scenografii do potrzeb danego widowiska, specjaliści proponują także inne rozwiązania – jakie dokładnie?

Zintegrowane systemy

Po właściwym przygotowaniu konkretnych elementów konstrukcyjnych coraz częściej konieczne jest wdrożenie do scenografii nowoczesnych systemów. Dotyczy to nie tylko mechaniki, ale też elektryki i elektroniki. To właśnie za pomocą innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie udaje się stworzyć dekoracje sceniczne o niepowtarzalnych i niespotykanych dotąd możliwościach, np. modułowej kurtyny wodnej. Poprzez rozwinięcie i zintegrowanie systemów specjaliści mogą nawet przygotować interaktywną huśtawkę wodną.

Jak się zatem okazuje, dekoracje sceniczne mogą być dopasowane w pełni do potrzeb i oczekiwań klienta. Oznacza to możliwość nie tylko właściwej obróbki elementów konstrukcyjnych konkretnej scenografii, ale też zaimplementowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie np. mechaniki scenicznej czy wdrożenie nietuzinkowych systemów oraz ich integrację. Takie działania pozwolą przygotować niezapomniane widowisko, co sprawdzi się zarówno w przypadku rozrywkowych programów telewizyjnych, jak i chociażby spektaklów realizowanych na żywo.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz