Materiał Partnera

W jaki sposób dopasować garnitur do sylwetki?

W jaki sposób dopasować garnitur do sylwetki?

Dobrze dopasowany do sylwetki garnitur może zdziałać cuda. Może podkreślić jej największe walory i ukryć mankamenty. Dlatego każdy mężczyzna, wybierając model garnituru do siebie, powinien zadbać o to, aby był on dopracowany we wszystkich detalach. Nie może odstawać, marszczyć się, rękawy marynarki nie mogą być za długie, a nogawki spodni za krótkie. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze garnituru idealnie pasującego do sylwetki?

Garnitur a szczupła sylwetka

Panowie o szczupłej sylwetce zazwyczaj chcą nadać jej nieco masywności. Można to łatwo osiągnąć, znajdując właściwy garnitur.

Spodnie do garnituru dla mężczyzn o takiej budowie powinny mieć obniżony stan. Zapewnia to, że ich sylwetka wydaje się szersza i postawniejsza. Doskonale, jeżeli spodnie takie mają nogawki zakończone mankietami.

Szczupli panowie powinni nosić marynarki o kroju slim fit. Są to modele, które znakomicie prezentują na takiej sylwetce. Mogą być zapinane na dwa guziki – jeden z nich powinien znajdować się dość wysoko nad talią. Klapy tych marynarek powinny mieć regularną szerokość, a ramiona mogą mieć minimalne wypełnienie.

Jednak szczupli mężczyźni powinni bezwzględnie unikać dodatkowo wysmuklających, pionowych pasów. Jeżeli zdecydują się na wzorzysty garnitur, to najlepiej w tym przypadku sprawdzi się większa krata.

Garnitury dla panów o masywnej sylwetce

Postawni panowie mogą sprawić, że ich sylwetka wyda się lżejsza, dzięki właściwie skrojonemu garniturowi.

Garniturami zaprojektowanymi z myślą o masywnej męskiej sylwetce są modele o kroju regular fit. Marynarki takie mają szeroką klapę, natomiast spodnie zwężają się ku dołowi poniżej poziomu kolan. Zabiegi takie pozwalają znakomicie zrównoważyć proporcje ciała” – mówi specjalista z zakładu krawieckiego K.Szczechowicz Krawiectwo Damsko - Męskie.

Mężczyzna o masywnej sylwetce będzie dobrze prezentował się w czarnym, grafitowym lub granatowym garniturze. Może także skusić się na spodnie i marynarkę w pionowe linie.

Garnitur dla sylwetki atletycznej

Panowie o takiej budowie ciała powinni podkreślać swoje atuty, jednak muszą uważać, aby efekt nie był zbyt przerysowany. Dlatego w marynarkach dla mężczyzn o wysportowanej figurze nie projektuje się ramion z wypełnieniem lub jest ono minimalne. Natomiast spodnie dla tych panów są wąskie – zwężają się poniżej poziomu kolan lub są regularne na całej długości.

Jednak i w tym przypadku należy unikać kliku istotnych detali. Garnitury takie nie powinny być uszyte z tkanin utrzymanych w krzykliwej tonacji kolorystycznej. Warto także zrezygnować z wąskich krawatów oraz pionowych pasów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz