Materiał Partnera

W jaki sposób dobrać kasę fiskalną do wielkości swojego biznesu?

W jaki sposób dobrać kasę fiskalną do wielkości swojego biznesu?
Kupując nową kasę fiskalną, należy wybrać taką, która posłuży przez długie lata. Największy wpływ na wybór ma wielkość biznesu, a co za tym idzie ogólna baza usług i towarów, które oferujemy swoim klientom. Kasa powinna być również dostosowana do mobilności firmy oraz zawierać dodatkowe funkcje, ułatwiające płatności klientów i usprawniające sprzedaż. Na co zwracać uwagę, by dostosować ją do potrzeb swojego przedsiębiorstwa?

Zwróć uwagę na bazę towarową

Każda kasa ma limitowaną ilość pozycji, które można zaprogramować. Zwykle liczba ta wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Podczas obliczania, należy uwzględnić również ewentualne poszerzenie asortymentu w najbliższym czasie. Bardzo często przedsiębiorcy kupują kasę z niewielką bazą danych ze względu na cenę, a po kilku miesiącach są zmuszeni wybrać kolejną. Biorąc pod uwagę dynamicznie rozrastającą się ilość usług i towarów w większości firm, kasa fiskalna powinna mieć minimum 50% większą pojemność, niż wynosi aktualny stan przedsiębiorstwa. Daje to zabezpieczenie na kilka najbliższych lat. Małe kasy (do 4000 pozycji) są przeznaczone dla firm, które świadczą wąski zakres usług, takich jak salony kosmetyczne, kancelarie adwokackie czy też gabinety lekarskie.

Stacjonarna czy mobilna?

Kolejnym wyznacznikiem wyboru kasy jest rodzaj biznesu i sposób, w jaki go prowadzimy. Osoby świadczące usługi poza siedzibą firmy powinny zainwestować w kasę mobilną. W przypadku, gdy sprzedaż jest prowadzona zarówno stacjonarnie, jak i mobilnie – konieczne będzie zaopatrzenie się w dwa rodzaje jednocześnie. Minusem kas mobilnych jest ich mniejsza pojemność. Decydując się na nią, warto również zwrócić uwagę na to, by miała jak najbardziej pojemny akumulator.

Wśród licznych typów kas fiskalnych, najczęściej mamy do wyboru:

  • przenośną,
  • małą,
  • średniego zasięgu,
  • systemową,
  • przenośną i stacjonarną drukarkę fiskalną.

Funkcje dodatkowe

Dobre kasy fiskalne są wyposażone również w dodatkowe funkcje, które mogą ułatwić i usprawnić sprzedaż. Co jest ważne w dzisiejszych czasach – powinna umożliwiać płatności bezgotówkowe, w jak najszerszym zakresie. Nie tylko płatność kartą, ale również przy pomocy breloków zbliżeniowych oraz aplikacji mobilnych. Ważną kwestią jest również przechowywanie elektronicznych kopii wszystkich wykonanych transakcji, gdyż polskie prawo dokładnie reguluje czas ich archiwizacji. Firma SET prowadząca również sprzedaż online oferuje nie tylko sprzedaż kas fiskalnych, ale również niezbędnego wyposażenia sklepów. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku sklepów. Kasy fiskalne powinny mieć możliwość przyłączenia akcesoriów takich jak czytniki kodów kreskowych, wagi czy inne urządzenia około kasowe.

Opracowanie:
Poznań, Przelot 10
tel. 61 826 84 05
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz