Materiał Partnera

W hotelu czy na pokoju – jak najlepiej spędzić wakacje?

W hotelu czy na pokoju – jak najlepiej spędzić wakacje?

W czasach kiedy ludzie coraz częściej podróżują, branża turystyczna i hotelarska ma się naprawdę świetnie. Duża część to ludzie młodzi, często studenci lub będący w trakcie tzw. gap year, czyli roku przerwy między szkołą średnią a studiami. Dlatego jednym z głównych kryteriów wycieczek jest znalezienie taniego noclegu. Jednak na tym, aby wyjechać tanio, zależy chyba każdemu.

Prywatność i swoboda

Doskonałym rozwiązaniem łączącym wygodę i niskie koszty są pokoje do wynajęcia. W Legnicy oferuje takie W rynku Wynajem pokoi. Ten sposób zakwaterowania zapewnia turystom dużą swobodę oraz prywatność. Ogólnodostępna kuchnia dla gości oraz wyposażenie pokoi w postaci żelazka czy telewizora stwarzają wrażenia przebywania we własnym domu. Uniezależnia to tez turystów od na przykład pór, w jakich hotel podaje posiłki. Kupowanie i przyrządzanie jedzenia samodzielnie znacząco obniża koszty. A jeśli przebywamy na wakacjach z rodziną lub grupą przyjaciół, może stać się kolejną rozrywką.

Ogromnym plusem kwater prywatnych są ich niskie koszty – ceny zaczynają się w okolicach dwudziestu złotych i nie przekraczają stu. A zauważyć trzeba, że standard nie odbiega od tego oferowanego przez hotele, wręcz przeciwnie, niekiedy pokoje te położone są w korzystniejszych lokalizacjach i urządzone z pomysłem.

Chociaż to turyści nadal pozostają tu głównymi klientami, to oferta skierowana jest także do firm. Noclegi dla pracowników są czymś coraz bardziej potrzebnym i rozpowszechnionym. Udział w delegacjach, konferencjach, szkoleniach – zakwaterowanie na ich czas musi zapewnić firma. Zakwaterowanie w tanim, ale wygodnym obiekcie będzie rozwiązaniem optymalnym dla wszystkich, zarówno pracownika, jak i pracodawcy.

Prowadzony też przez prywatne kwatery wynajem pokoi dla wycieczek także jest atrakcyjny. Nie chodzi tylko o cenę, która ponownie odgrywa dużą rolę, ale o dodatkowe atrakcje. Takie jak grill, czy ognisko. Stanowić będą one rozrywkę dla każdego, niezależnie od wieku.

Nocowanie z klasą

Hotele są bardziej zorganizowane. Tu na każdym kroku czeka obsługa, gotowa pomóc w każdej sprawie. I o ile jest to w pewnym stopniu wygodne, to w pewnym momencie może stać się przytłaczające. Także koszty pokoju hotelowego są wyższe. Nie tylko za sam wynajem, ale też w kwestii dodatkowych opłat za wyżywienie. Nie wszędzie jest to liczone w cenę pokoju. Oczywiście jest możliwość niekorzystania hotelowej restauracji, ale gdzie wtedy przygotowywać posiłki? Nawet jeśli w pokoju znajduje się aneks kuchenny, nie ma w nim sprzętu do gotowania – zazwyczaj jest to tylko lodówka i mikrofalówka oaz podstawowa zastawa stołowa. Jednak w tym przypadku wzrasta cena pokoju.

Zbędny luksus kontra wygoda

Porównywalny standard pokoi hotelowych i tych oferujących tanie noclegi sprawia, że wybór sprowadza się do możliwości finansowych. A skoro to jedyna różnica to wybór jest chyba oczywisty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz