Artykuł sponsorowany

W czym pomóc może rzecznik patentowy z DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner?

W czym pomóc może rzecznik patentowy z DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner?

Jesteś wynalazcą, chcesz zabezpieczyć swój znak towarowy, albo przenieść własność intelektualną na osobę trzecią? We wszystkich tych usługach i nie tylko pomóc może Ci rzecznik patentowy z DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner. W poniższym artykule porozmawiamy w szczegółach o tym, kim oni są, a także o ich ofercie w zakresie ochrony własności intelektualnej. Zapraszamy do lektury!

Kim jest rzecznik patentowy?

W pierwszej kolejności musimy sobie wyjaśnić, kim właściwie jest rzecznik patentowy. Zawód ten podobny jest w zakresie kompetencji i kwestiach organizacyjnych do zawodów adwokata lub radcy prawnego. Podobnie jak oni, rzecznicy patentowi mają swoją organizację samorządową, którą jest Polska Izba Rzeczników Patentowych. Aby wykonywać zawód rzecznika patentowego muszą, w pierwszej kolejności, uzyskać tytuł magistra prawa lub inżyniera, odbyć aplikację rzecznikowską, a także zdać egzamin kwalifikacyjny przed komisją egzaminacyjną Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Historia rzeczników patentowych w Polsce sięga czasów odrodzenia państwa polskiego po pierwszej wojnie światowej. Od początku swojej działalności rzecznicy patentowi, tak samo jak rzecznicy z DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner, świadczą usługi swoim klientom, którymi są osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne, w sprawach z zakresu ochrony własności przemysłowej z tym, że rzecznicy patentowi z DELEX Kancelaria Radcowsko – Rzecznikowska Alina Budner doradzają również w sprawach prawnych, ponieważ są także radcami prawnymi.

W czym może pomóc rzecznik patentowy?

W jakich sprawach i jak rzecznicy patentowi mogą nam jednak pomóc? W praktyce rzecznicy z DELEX Kancelaria Radcowsko-Rzecznikowska Alina Budner świadczą pomoc prawną z dwóch dziedzin prawa — prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. Pierwsza składa się z określenia sposobu, w jaki dzieło może być użyte komercyjnie, a także jaką więź ma z autorem. Druga natomiast określa normy korzystania ze znaków towarowych, wzorów przemysłowych i użytkowych, czy też wynalazków. Rzecznik patentowy pomoże więc na przykład w przygotowaniu umowy licencyjnej, czy też umowy przeniesienia praw autorskich. Będzie mógł również reprezentować klienta przed sądami, urzędami i innymi organami, w tym m.in. Urzędem Patentowym RP (UP RP), Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO), Europejskim Urzędem Patentowym (EPO). Warto zadbać zatem o załatwienie swoich spraw z zakresu własności przemysłowej z wykwalifikowanym rzecznikiem patentowym.

Opracowanie:
Łódź, Kapitana Stefana Pogonowskiego 54 lok. B1
tel. 42 637 50 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz