Materiał Partnera

W czym meble na wymiar mają przewagę nad standardowymi?

W czym meble na wymiar mają przewagę nad standardowymi?

Meble na wymiar przeżywają renesans. Chociaż markety budowlane i meblowe pełne są gotowych rozwiązań, nie zawsze spełniają one oczekiwania urządzających mieszkania czy domy. Nawet jeśli ustandaryzowana kubatura pomieszczenia pozwala na bezproblemowy montaż standardowych mebli, to i tak te robione na wymiar są zdecydowanie bardziej komfortową odpowiedzią na potrzeby dnia codziennego. Co nieoczywistego mają w sobie meble na wymiar, że są najlepszym wyborem przy aranżacji pomieszczeń?

Złote zasady projektowania

Niezależnie od układu pomieszczeń, kubatury apartamentu lub kawalerki i innych czynników, projektanci, którzy pracują dla deweloperów niemal zawsze używają podobnych rozwiązań. Narzucone są one przez prawo budowlane oraz złote zasady aranżacji wnętrz. Są to odległości okien, szerokości drzwi, wysokość sufitu, układ mediów w kuchni i wiele innych standardów, które uwzględnia się także przy projektowaniu domów jednorodzinnych.

Do tych zasad dostosowali się producenci mebli oraz sprzętów i urządzeń – ich produkty pasują do prawie każdej kuchni, łazienki, salonu, korytarza czy sypialni. Jednak mimo to meble na wymiar są coraz popularniejsze – posiadają szereg zalet, których trudno szukać w standardowych rozwiązaniach. Wbrew pozorom czasem chodzi właśnie o metraż pomieszczenia.

Nawet do standardowych wnętrz

Jest wiele kwestii, które sprawiają, że meble z sieciówek nie będą pasowały co do centymetra do standardowego pierwotnie pierwsza. Wystarczy podłoga, która „obniży” pomieszczenie albo imitacja cegły czy szkło na ścianie, które je zwęzi. Dwa lub trzy centymetry mogą kolosalnie wpłynąć na możliwość aranżacyjne i sprawić, że meble na wymiar staną się w zasadzie koniecznością.

Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, znajdźmy firmę, która przygotuje je dla nas z najlepszej jakości materiałów w różnorodnych wzorach i kolorach, na przykład Salon meblowy "Viola". Szeroki wybór asortymentu do każdego pomieszczenia pozwoli na wybranie najlepszej możliwej aranżacji.

Tajemnicze elementy

Meble na wymiar mogą posiadać różne elementy, których próżno szukać w standardowych rozwiązaniach. Mogą to być na przykład poukrywane gniazdka w kuchennym blacie, dodatkowe szuflady, niestandardowe sposoby przechowywania. Kanapa ze stacją ładowania telefonu albo szafka pod zlew ze specjalnym miejscem dla gąbek i worków na śmieci to dodatki, które wprowadzą większy komfort do pomieszczenia.

Zaskakujący design

Meble na wymiar pozwalają na najbardziej ekstrawaganckie aranżacje wnętrz. Jest to szczególnie ważne m.in. w przypadku mebli kuchennych w salonie z aneksem. Trudno dopasować wizualnie komodę czy stolik kawowy do szafek w kuchni – z meblami na wymiar wszystko jest możliwe!

Do każdego pomieszczenia

Meble na wymiar to nie tylko rozwiązanie do kuchni czy łazienki. Szafa na wymiar sprawdzi się w dużym korytarzu czy sypialni. Z kolei niestandardowe łóżko może być także dodatkowym miejscem do przechowywania domowych tekstyliów.

Opracowanie:
Police, Energetyków 7a
tel. 91 312 23 95
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz