Artykuł sponsorowany

Uzupełnienia protetyczne z Labordent

Uzupełnienia protetyczne z Labordent
Niekompletne uzębienie to nie tylko defekt kosmetyczny. Brak zębów wpływa także na ogólny stan zdrowia człowieka. Dlatego jeśli mamy problemy z brakami w uzębieniu, to warto je zlikwidować, dzięki wizycie w gabinecie protetycznym. Obecnie protetyka bardzo się rozwinęła i jakość protez jest teraz na dużo wyższym poziomie. No i wybór różnych modeli też jest dużo większy.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Uzupełnienie protetyczne powinno być zawsze indywidualnie dobrane do pacjenta. Przed wykonaniem protezy protetyk musi pobrać wymiary szczęki, które uwzględniają wszelkie braki w uzębieniu. Proteza musi być idealnie dopasowana, tak aby pacjent czuł się w niej komfortowo. Pracownia protetyczna Labortdent Krzysztof Pakuła zajmuje się wykonywaniem mostów, koron licowanych porcelaną, kompozytem i akrylem oraz wkładów koronowo-korzeniowych. W ofercie pracowni są również protezy kosmetyczne, które są mocowane za pomocą zasuw lub rygli. W ofercie pracowni protetycznej Labordent znajdują się również:

  • protezy szkieletowe,
  • protezy całkowite i częściowe,
  • protezy dla alergików,
  • korony, mosty lane z metali nieszlachetnych i złota, licowane porcelaną, kompozytem lub akrylem.

Jakie uzupełnienia protetyczne są stosowane najczęściej?

Korony to jedne z najczęściej stosowanych uzupełnień protetycznych. Są wykonywane przy dużych ubytkach, po wykonaniu implantów, po złamaniach zębów lub w celu poprawienia estetyki uśmiechu. Istnieje kilka rodzajów koron. Korony licowane, które są wykonane na podłożu wykonanym ze specjalnego stopu metalu. Korony pełnoceramiczne odwzorowują bardzo dobrze szkliwo zębów i nie przebarwiają się. Korony cyrkonowe należą do koron pełnoceramicznych, są wytrzymałe i również są odporne na przebarwienia.

Szyny relaksacyjne

Szyny relaksacyjne są przeźroczystymi nakładkami na zęby. Są idealnie dopasowane do zgryzu pacjenta. Najczęściej używają ich osoby chorujące na bruksizm. Jest to mimowolne zaciskanie szczęki i zgrzytanie zębami, występuje najczęściej w nocy. Do końca nikt nie poznał przyczyny tej dolegliwości, ale wiąże się ja z nerwicami, stresem oraz predyspozycjami genetycznymi. Bruksizm ma wpływ na cały organizm, ponieważ może być przyczyną częstych bólów głowy, karku czy bólów w okolicach obręczy barkowej. Ciągłe zaciskanie szczeki i zgrzytanie zębami może powodować ich nadmierne ścieranie, bóle żuchwy uniemożliwiające spożywanie pokarmów lub nawet do pękania zębów. Szyna relaksacyjna powoduje, że mięśnie się relaksują, szczęka rozluźnia się i dzięki temu nie pacjent nie zgrzyta zębami i nie naraża ich na ścieranie czy pękanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz